Головна » Мальтійська болонка харчування – поради
Мальтійська болонка харчування - поради

Мальтійська болонка харчування – поради

Мальтійська болонка харчування – поради. Правильне харчування та увага з боку власника допоможе зберегти міцне здоров’я мальтезе та вберегти вихованця від багатьох проблем зі здоров’ям. Уважне ставлення до харчування собаки – важливе завдання кожного власника. У цій статті розберемося, як це зробити.

Особливості травної системи мальтези

Мальтійські болонки часом відрізняються вибагливим апетитом, і догодити мальтезі може виявитися не так просто. При цьому, хоча вихованець і вибірковий в їжі, якщо корм сподобається йому, то може проявитися підвищений апетит. З цього випливає головна рекомендація – продумуючи щоденне меню мальтійської болонки, варто стежити як за якістю та привабливістю корму, так і за обсягом порції.

Як підібрати тип живлення?

Як підібрати тип живлення?

Конкретний тип харчування менш важливий, як його відповідність певним потребам собаки. І домашні раціони, і готові корми можуть бути збалансованими, щоправда, витрати зусиль та часу будуть різними.

Чим годувати мальтійську болонку в домашніх умовах?

Для мальтійських болонок підійде готовий корм, виготовлений для цієї породи або для собачок, що належать до маленьких улюбленців. Такі продукти враховують особливості цих тварин, наприклад, схильність до закрепів, вибагливий апетит, потреба у рівні енергії.

При цьому, якщо у собаки є якісь індивідуальні особливості, раціон можна вибрати з їх урахуванням: наприклад, при схильності до появи проблем у ротовій порожнині, ожиріння, сечокам’яної хвороби, виникнення сверблячки шкіри й випадання вовни тощо.

Оптимальним варіантом харчування готовими продуктами може стати змішане харчування. Це означає застосування сухого корму, так і вологого.

Сухий корм для собак, що належать до мініатюрних порід, стимулює активне розгризання, шляхом чого відбувається додаткове очищення зубів від нальоту. Вологий корм забезпечує надходження вологи й має дуже приємний смак, що дуже важливо для вибагливих собак. Змішане харчування стає профілактикою захворювань ротової порожнини, утворення зубного каменю, ожиріння, сечокам’яної хвороби.

Цікаво  Маленькі алабаї - супутники з великим характером

Незалежно від обраного варіанта годування, раціон мальтезі повинен відповідати кільком критеріям:

 • Бути збалансованим – тобто насичувати організм усіма потрібними речовинами;
 • Бути досить поживним, щоб сповнити витрачену енергію і надати сил активному чотирилапому;
 • Бути безпечним – це стосується як домашнього харчування, так і промислових кормів. Компоненти раціону повинні бути якісними та з відповідним терміном придатності, щоб уникнути порушення з боку роботи шлунка та кишківника;
 • Запобігати захворюванням і станам, властивим породі, наприклад, запор, набір зайвих кіло;
 • Мати достатню смакову привабливість для задоволення апетиту навіть найвибагливішого в їжі вихованця.
 • Вибирати краще корми відповідальних виробників – деякі рекомендовані раціони наведемо наприкінці статті. Дорослим тваринам їжу пропонують двічі на день, дотримуючись встановленого режиму, при цьому годування має відбуватися після активних ігор та прогулянок.

Норми для вимірювання порції можна переглянути на упаковування продукту – перевищувати їх не варто, щоб уникнути проблем зі здоров’ям. У проміжках між годуваннями краще не пропонувати вихованцю ласощі, щоб не порушувати харчову поведінку, яка надалі може бути складно нормалізувати. Використовувати їх варто лише при навчанні та дресуванні.

Чим годувати цуценят мальтійської болонки?

Чим годувати цуценят мальтійської болонки?
 • 0-1 місяць: У перші чотири тижні після народження щеня мальтійської болонки харчується лише материнським молоком. Але бувають ситуації, коли мати не здатна вигодувати потомство. У такому разі лікарі рекомендують спеціальне годування – продукт-замінник молока (спеціалізована суміш для цуценят). Замінник собачого молока – це продукт, склад якого максимально наближений до природного молока собаки та відповідає потребам цуценят. Пропонувати новонародженим мальтезі коров’яче або козяче молоко не рекомендовано.
 • 1-2 місяці: До двох місяців у мальтезі починають прорізуватись молочні зуби. У цей період вихованця переводять на новий тип корму – продукти-стартери для цуценят мініатюрних порід у період відлучення. Це корми з м’якою консистенцією (наприклад, паштет чи мус). Цуценя ще тільки вчиться розгризати гранули, тому їх можна розмочити в теплій воді до кашкоподібної консистенції. Згодом у їжу з м’якою текстурою підмішують не розмочені крокети.
 • 2-10 місяців: Після завершення відлучення господарю потрібно вирішити, чим годувати мальтійську болонку до досягнення дорослішання. Приблизно у віці двох місяців тварин можна переводити на корми, призначені для цуценят цього періоду оскільки такі корми мають високий вміст енергії та нутрієнтів для правильного зростання цуценя маленького розміру.
Цікаво  Білі собаки породи

Скільки щодня потрібно годувати мальтійську болонку?

Різниця між годуванням особи, що виросла, і малюка полягає не тільки в самому складі їжі, але ще й у дотриманні правильного режиму. Вихованцям старше 10 місяців потрібно два приймання їжі на день, але на етапі зростання необхідно дробове годування, від 3 до 6 разів на добу, при цьому обсяг порції скорочується.

Отже, як часто годувати мальтійську болонку залежно від віку:

 • До 1 місяця – 6 раз
 • З 1 до 3 місяців – 5 разів
 • З 3 до 6 місяців – 4 рази
 • З 6 до 8 місяців – 3 рази
 • Після 8 місяців -2 рази

Норма корму вказана на упакуванні – вона варіюється як до ваги тварини, тому для точного визначення об’єму порцій потрібно знати масу тіла вихованця.

Вік від 7 років

Раціональним вибором стане спеціалізоване професійне харчування для літніх тварин. Розробники формули враховують особливості дорослих собак, спосіб життя та зниження активності.

Як правило, у спеціальних кормах присутні добавки для підтримки рухливості суглобів та нормалізації роботи травлення. Варто віддати перевагу раціону з високим вмістом антиоксидантів та обмеженою кількістю фосфору.

Чи потрібно давати мальтезі вітаміни?

Питання прийняття вітамінно-мінеральних добавок вирішує ветеринарний лікар. Фахівець оцінює стан здоров’я тварини, аналізує її раціон та призначає відповідний комплекс.

Багато собак, які їдять домашній раціон («натуральне» харчування) не отримують з їжею всіх необхідних мінералів та вітамінів у потрібній кількості. Таким собакам потрібно приймання спеціальних добавок із їжею.

Ті власники, хто вибирає для вихованця готові збалансовані раціони, можуть не хвилюватися про дефіцит будь-яких нутрієнтів. Вітамінні добавки потрібні таким тваринам лише у виняткових випадках, на які вкаже лікар. Фахівець порадить препарат, коли організм вихованця потребуватиме додаткової підтримки, проте на постійній основі добавки не потрібні.

Цікаво  Маленькі породи песиків - топ 11

Чим годувати мальтійську болонку?

Чим годувати мальтійську болонку?

Організм дорослої собачки практично не пристосований до засвоєння лактози, а значить велика кількість молочних продуктів (молоко, сир, натуральний йогурт) можуть відразу відбитися на травленні підвищеним газоутворенням, розладом і діареєю. Постійне перегодовування тварини жирною їжею може спровокувати розвиток панкреатиту.

Годувати болонку їжею зі столу людини теж не варто. Така їжа містить спеції, цукор, може бути гострою – все це не піде на користь для травлення собаки. Смажене та жирне мальтезі теж не можна. Цілісне молоко, як і солона їжа, шкідливі для собак.

Якщо мальтезе отримує їжу, приготовану самостійно вдома, господареві варто уважно слідувати ти за інгредієнтами.

Які харчі не можна давати мальтійській болонці:

 • Солодка їжа та продукти, що містять цукор (цукерки, шоколад, десерти, печиво);
 • Випічка та здоба (будь-які хлібобулочні вироби);
 • Соління;
 • Копченості;
 • Сосиски, ковбаси та напівфабрикати;
 • Сухофрукти;
 • Родзинки, виноград;
 • Кістки тощо.

Чим можна, а чим не можна годувати болонок мальтійських, залежить ще й від особливостей здоров’я. У деяких тварин розвивається харчова нестерпність певних продуктів чи компонентів корму. Тому дуже важливо стежити за станом та самопочуттям чотирилапого. На відхилення можуть вказати проблеми зі шкірним покривом і вовною: вихованець свербить, у нього випадає вовна або спостерігаються вогнища облисіння, він відмовляється від їжі.

Не меншу важливість має раціон і стадії дорослішання. Нутрієнти, які цуценя отримує з їжі, «працюють» на зміцнення його імунної системи, важливі для гармонійного зростання та нарощування м’язової маси, розвитку мозку.

У дорослому віці збалансований раціон оберігає тварину від розвитку недуг. З неправильним харчуванням можуть бути пов’язані розвиток ожиріння, запальні захворювання шлунка, сечокам’яна хвороба, зубний камінь та багато інших патологій. Якісне харчування відбивається на активності вихованця, його зовнішньому вигляді (вовни, шкіри) та функціонуванні всіх систем організму.

Читайте також: Мальтійська болонка догляд – все про породу

Прокрутити вгору