Головна » Малі породи псів – фото та опис
Малі породи псів - фото та опис

Малі породи псів – фото та опис

Малі породи псів – фото та опис. Люди, які живуть у невеликих квартирах, не можуть заводити велику кількість домашніх тварин. Навіть одного пса серйозних габаритів тримати у такому приміщенні проблематично.

Любителі собак знаходять розв’язання проблеми в тому, що набувають для себе улюбленця маленьких розмірів. Маленькі породи собак – це визначення групи домашніх чотирилапих, якась сукупність тварин одного виду, але маленького розміру, нижче зупинимося на описі групи докладніше.

Мініатюрному приятелю не завжди потрібні тривалі прогулянки та фізичні вправи, які необхідні, наприклад, вівчарці чи хаскі. Іноді вони стають повністю домашніми та задовольняються рідкісними прогулянками. Та й корми знадобиться зовсім небагато.

Маленькі породи собак надзвичайно милі та чарівні. Такий друг допомагає зняти стрес після важкого дня, приляже на диван разом із господарем, а людям без сім’ї скрасить самотність.

Особливості груп маленьких собак

Зазвичай, якщо йдеться про найменших представників сімейства псових, маються на увазі кімнатно-декоративні породи. Саме таким визначенням міжнародна кінологічна федерація (МКФ) характеризує групу «тої та компаньйони».

До речі, сьогодні різні кінологічні федерації роблять деякі винятки: перелік порід, які можуть бути віднесені до декоративних або найменших, може включати й представників інших порід, що спочатку виведені для роботи, але втратили таке призначення і перетворилися на декоративні.

Таким чином, не всі представники «малих» порід відрізняються зовсім мініатюрними розмірами. Тому ця група іноді ділиться на три підгрупи:

 • Тої (від англійської «toy» – іграшка) – вага до 2 кг, зріст до 28 см;
 • карликові – вага до 5 кг, зріст 35 см;
 • малі – вага вище 10 кг, зріст 40-45 см.
Цікаво  Чи можна собаці квасолю?

У групі “тої” найменша серед декоративних порід – чихуахуа. Вона найпопулярніша серед любителів мініатюрних собачок.

У карликовій групі:

 • йоркширський тер’єр;
 • пекінес;
 • Померанський шпіц;
 • мопс;
 • цвергшнауцер.

Особливо виділяються у цій групі такі екзоти: папільйон, ши-тцу, бішон фризе.

Найбільшими з малих собак вважаються:

 • японський шпіц;
 • басенджі;
 • ягдтер’єр;
 • сіба-іну;
 • бігль та інші.

Проте не лише малі габарити приваблюють своїх власників. Милі тварини надзвичайно доброзичливі, грайливі та кумедні. Вони добре навчаються, слухаються команд та піддаються дресування. Дорогі породи приваблюють майбутніх господарів можливістю наголосити на своєму статусі — із серії “можу собі дозволити”.

Ці пухнасті вихованці досить розумні, щоб помітити настрій господаря та постаратися «потрапити на його хвилю». Якщо він втомлений, вона просто стане для нього м’якою антистресовою іграшкою, тихенько лежатиме поруч. Якщо настрій людини на висоті, то ігор та веселощів собачки не буде кінця.

Але треба пам’ятати, що маленька собачка — не іграшка. Це жива істота, яку потрібно правильно годувати, ретельно її доглядати, включаючи правильну гігієну та регулярні походи до ветеринарного лікаря.

Переваги та недоліки маленьких собак

Крім очевидних переваг, маленькі собачки мають і недоліки:

 • Схильність до шкідливості та примх;
 • проблеми із фізіологією;
 • надмірна цікавість та гіперактивність;
 • деякі породи важко піддаються дресування і погано навчаються.

Переваги дрібних порід собак:

 • ладнають з іншими тваринами;
 • добродушні;
 • гарний екстер’єр;
 • малі габарити;
 • догляд за вихованцем не обтяжливий ні за коштами, ні за часом.

Чихуахуа

Чихуахуа

Ці мініатюрні чарівні песики часто ставали героями книги рекордів Гіннесса. Найбільш крихітною у 2019 році стала Саллі. Її зростання не дотягувало і до 10 см.

А проте, такі улюбленці абсолютно безстрашні, кмітливі та швидко реагують на навколишні події. Однак доглядати їх потрібно ретельно, інакше у тварин з’являються проблеми зі здоров’ям.

Цікаво  Домашні породи собак - топ 20 улюблених компаньйонів

Французький бульдог

Французький бульдог

Представники цієї породи вдвічі менші за своїх англійських родичів. Вони досягають ваги 8-15 кг і зростання 25-35 см. У минулому вони мали бійцівські навички, але зараз такий друг залишається милим і миролюбним членом сім’ї.

Вельш-коргі

Вельш-коргі

Ці пухнастики з короткими лапками напрочуд милі та доброзичливі. Вони важать 10-12 кг і можуть «вимахати» до 25-30 см. Проте ці собаки належати до сімейства вівчарок.

Вважається, що представників цієї породи виводили їх як помічників для пастухів. Вони дуже старанні, швидко розуміють і прагнуть досліджувати навколишній світ.

Ши-тцу

Ши-тцу

Це собака-компаньйон із прекрасною довгою та шовковистою вовною. Багато хто вважає її схожою на квітку хризантеми. Однак, для квітки вона досить велика – висота в загривку може досягати 30 сантиметрів, а вага – до 8 кілограмів.

Коріння цієї породи азійські. Представники цієї породи не дуже прив’язуються до одного господаря, люблячи всіх членів сім’ї. Собака з урівноваженим характером та високим рівнем довірливості до незнайомців.

Маленький пухнастий вихованець може стати великим іншим, попри свої розміри. Він подарує любов та прихильність, не дасть відчути себе самотнім.

Чому породи маленьких собак такі популярні

Насамперед необхідно сказати, що «мінісобаки» зовсім не такі популярні, як може здатися. Помилкове відчуття значущості їх чисельності створено соціальними мережами – зображень «мімімішних» чотирилапих там, справді, досить багато.

А все-таки, що називається, у побуті їх кількість мізерна, насамперед через природні обмеження – можливість самостійного розмноження у них, через очевидні причини, практично відсутні. Інший фактор – маленькі собаки досить дорогі, як при покупці, так і при обслуговуванні.

Практичний інтерес до таких порід є лише у досить заможної аудиторії і в тих, хто займається їх розведенням, середньостатистичного собаківника мініатюрні породи можуть бути близькими лише у форматі контенту – подивитися, обговорити, посміятися.

Цікаво  Японські породи собак - духовна грація та відданість

Коли горе-блогери називають, наприклад, шитцу, однією з найпопулярніших порід, вони лише підтверджують поширену думку про те, що знання – не їхня сила. Ну або забувають додати, що зауваження справедливе лише для мініпорід, і тільки зараз.

Дивіться також: Мальтійська болонка харчування – поради

Прокрутити вгору