Головна » Лабрадор опис породи – інтелігентність та любов до людей
Лабрадор опис породи - інтелігентність та любов до людей

Лабрадор опис породи – інтелігентність та любов до людей

Лабрадор опис породи – інтелігентність та любов до людей. Лабрадори є одою з найвідоміших собачих порід у світі. Немає нічого дивного в тому, що вона така популярна, адже ці тварини дуже розумні й доброзичливі та вкрай віддані своєму господареві.

Опис породи

Зовнішній вигляд собаки відрізняється гарною будовою, відмінними пропорціями, потужними лапами та великим, товстим хвостом.

Зазвичай у них середні розміри, їхнє звичайне зростання в загривку — близько 55 сантиметрів. Маса здорового, зрілого хлопця складає в середньому 25-35 кілограм, причому багато представників можуть рости до 45 кілограмів і щобільше.

Характеристики

Характеристики
 • Хороші, міцні груди – досить широкі, але при цьому не мають форми бочки, що властиво багатьом великим собакам, особливо бійцівським. Потужна і мускулиста шия, добре зведені ребра, сильні лапи – особливо задні, що мають значну силу і дуже мускулисті, передні кінцівки так само сильні та розвинені. У цілому нині ці хлопці мають прекрасними фізичними характеристиками, які рухи при бігу чи стрибках вільні, розмашисті й досить відкриті.
 • При цьому у них є невеликі чудові й при тому вкрай ніжні вуха, які вкриваються коротенькою вовняною поверхнею. Вуха мають вкрай високу фізичну активність, в порівнянні з іншими частинами тіла, і визначають моральний стан свого господаря, нарівні з хвостом.
 • Вовняний покрив у них досить щільний: шерсть досить густа, не особливо довга, що володіє не промокаючими властивостями – ці прекрасні плавці здатні тривалий час проводити у водному просторі, а потім спокійно вилізти, витрусити залишки води та майже миттєво обсохнути. У великої кількості вовни, втім, існують свої недоліки. Наприклад, стадія линяння, що настає у весняний період, тут проходить хоч і помірковано, але все одно здатна завдати певних незручностей різної категорії господарів. Попри це, їм не потрібний постійний догляд, майже всі вони справляються самостійно.
 • Череп помірковано широкий, проте не надто, і у нього відсутні жорсткі лінії. Сама голова велика, але при цьому без округлостей, без опуклостей та жиру на щоках. Правильна будова морди, без гострої спрямованості, з добре вираженим переходом з лобової частини до морди. Масивна та м’ясиста носова мочка. Взаємини між зубними рядами (прикус) – ножеподібне, при цьому самі зуби за розміром – середні. Спина виражає природну прямоту, поперек хоч і короткий, але твердий.
 • Очі мають розсудливий і добродушний вираз, що схиляють себе при першому ж погляді. Забарвлення очей – горіхове, або каштанове.
 • Раніше було відоме лише чорне забарвлення, проте на сьогодні, через роки селекції існують різноманітні види забарвлень, хоча практично всі вони схиляються до темних відтінків (коричневий, темно-червоний та інші)
 • Характер цих собак – це окрема тема. Найголовнішими їх відмінними рисами слід відзначити приязність, енергійність, а також підвищений апетит. Втім, саме тут слід зупинитися докладніше.
Цікаво  Американські породи собак

Характер

Характер

Лабрадори мають спокійний характер, і абсолютно неагресивні: вони із задоволенням потоваришують як із сусідськими вихованцями, так і з членами вашої родини — вони чудово дружать з дітьми, і особливо люблять активні ігри.

У ті дні, коли вас немає вдома, пес буде наполегливо чекати вашого повернення та вечірнього вигулювання. Не хвилюйтеся за лінолеум, меблі або шпалери – псувати навколишнє оточення не в їхньому характері.

Те, що простір навколо може бути не дуже великим, ніяк не позначається на їхньому моральному образі, тому тримати їх можна навіть у межах невеликої житлоплощі, тільки потрібно завжди вигулювати свого вихованця та приділяти йому увагу.

Так само вони завжди з величезною радістю супроводжують вас на відпочинок – це чудові компаньйони для курортних прогулянок і відмінні товариші з подорожей навколо світу.

 • Дані собаки дуже навчаються і можуть стати в пригоді в побуті: наприклад, коли ви працюєте в саду, ви можете привчити вашого друга подавати вам ті чи інші предмети з будівельного інвентарю, або ваш улюбленець просто буде вранці приносити вам вранці планшет, як раніше їх попередники приносили нові газети своїм господарям. Загалом, все на вашу вказівку.
 • Вони також можуть пристосовуватися під вас, оскільки вони відчувають ваш душевний стан. Коли у вас поганий настрій, ваш друг теж почувається неважливо. Коли у вас гарний настрій і ви не проти прогулятися в ясний день, то він відчує це і перший прибіжить до вас, подаючи ознаки уваги.
 • Потрібно розуміти, що дана порода по цієї суті вкрай товариській.
 • Вони звичні до існування в умовах постійного людського піклування та уваги, коротко кажучи – це виключно тепличні вихованці. Відповідно, потрібно розуміти, що їм ніяк не підходить проживання в будці на ланцюгу.
Цікаво  Як відучити собаку рити ями?

Ненажерливість

У їхньому вигляді так само є така дуже цікава (і часом загрозлива) риса, як ненажерливість. Дійсно, представники цієї породи їдять більше, ніж необхідно, і це часом має для них не кращі наслідки. Однією з найпоширеніших причин для звернення до ветеринарів для них є діагноз – ожиріння.

Невгамовне споживання їжі при повному потуранні господаря стане причиною величезної кількості проблем в організмі: від проблем серцево-судинного та гормонального дисбалансу, до перенапруги суглобів.

Таким чином, не можна допускати переїдання, потрібно надавати відповідні вікові категорії звіра. навантаження (ігри з м’ячиком на вулиці, пробіжки тощо.

Все, що дозволяє тримати себе у формі), і в цілому більше часу віддавати на спільне проведення часу – тоді ніяких проблем з переїданням не буде.

Догляд

Догляд

Це зовсім невибагливі звірі, догляд за ними не вимагатиме жодних істотних відходів від класичного підходу до собаківництва. Проте, як і в кожної породи, вони теж мають власні характерні риси, які мають стати предметом інтересу власника.

Одним з них є вуха, які через свою специфічну, вічно висить форму, можуть спричинити виникнення різних запалень і паразитів. Періодичне обстеження та очищення вух від бруду допоможе виключити всі поєднані з цим загрози.

Інша відмінна риса – це густа шерсть, що має ефект водовідштовхування. З такою шорсткою нема потреби часто відмивати її від бруду. Звичайно, без особливої потреби, оскільки ця вовна дозволяє своїй власниці майже завжди залишатися чистою.

Просто розчешіть її вовну, щоб позбутися шматків бруду і відмерлих волосків – робіть так пару разів на тиждень (можна й частіше, особливо в період линяння). Після такого роду занять вона ніколи не матиме проблем із запахом або паразитами.

Цікаво  Чи можна собакам полуницю?

Ще одна особливість полягає в тому, що вам необхідно скласти індивідуальне меню для вашого вихованця. Безумовно, будь-який собаківник скаже вам, що раціон підбирається індивідуально для будь-якої домашньої тварини, проте з лабрадором справа ще складніша — річ у тому, що їм властиво дуже швидко накопичувати масу.

В такому випадку немає принципової різниці, чи даєте їй суміш, або годуєте натуральною їжею, найважливіше – це продумати нормований графік, кількість і розмір порцій і тимчасовий період їх видачі.

Даючи натуральну їжу, вибирайте багате на вітаміни м’ясо і потрібні овочі, не акцентуючись на кашах. І за жодних умов не давайте макарони, від яких він розпухне як на дріжджах.

Читайте також: Малі породи псів – фото та опис

Прокрутити вгору