Головна » Найкращі породи собак для охорони – топ 9
Найкращі породи собак для охорони - топ 9

Найкращі породи собак для охорони – топ 9

Найкращі породи собак для охорони – топ 9. Однією з професій славетних представників чотирилапих друзів людини є професія охоронця. Але якісно виконувати її здатні не всі собаки, навіть деякі породи великих собак не годяться на це. Великі добряки. Але є породи, для яких охорона довіреної території, як то кажуть, у крові. То собак яких порід краще використовувати як охоронець?

Кавказька вівчарка

Кавказька вівчарка

Сам вид цього собаки змусить незнайомця триматися від нього трохи далі. Це більше – заввишки до 75 см у загривку та вагою до 70 кг – собаки. Та і їхній вигляд зовсім непривітний. Кавказькі вівчарки – сильні, впевнені, що мають гострий слух і відмінних нюхом собаки. Напрочуд густе хутро дозволяє їм без проблем існувати в суворих умовах гір.

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка

Активна та життєрадісна, тямуща і віддана не лише господареві, а й усім членам родини, німецька вівчарка впевнено мати звання найкращого охоронця будинку. Цю собаку відрізняють розум, дисциплінованість, статечністю І водночас вона сповнена енергії та грайливості. Її переваги люди дуже цінують: ці собаки чудово зарекомендували на службі в армії, в органах правопорядку, вони допомагають розшукують зниклих людей, пасуть худобу та охороняють різні об’єкти.

Середньоазіатська вівчарка – Алабай

Середньоазіатська вівчарка – Алабай

У цих великих, сильних тварин дуже добре розвинений охоронний інстинкт. Середньоазіатська вівчарка, як і їхні славні предки, з відповідальністю ставляться до охорони довіреного майна. Густа вовна дозволяє їм легко переносити як суворі зимові морози, і літню спеку. Недовірливий до сторонніх і незнайомців, цей собака для власника та для його сім’ї буде вірним і відданим другом.

Цікаво  Відомі породи собак - фото, опис породи

Ньюфаундленд

Ньюфаундленд

Одні з найдружніших собак, улюбленці та захисники дітей. Відмінна риса цих собак – це вміння жити з дітьми. Вони терпляче переносять витівки від найменших, захищаючи їх від можливих небезпек. Великі розміри представників цієї породи змушують незнайомців ставитися до них з побоюванням, попри те, що цей собака практично ніколи не подає голосу.

Це неймовірно добрі істоти, причому їхня приязність стосується не лише людей, а й інших тварин. Буває, що Ньюфаундленд дозволяє навіть спати на собі кішкам. Вони настільки цінують любов свого господаря, що намагаються передбачити його бажання. Це дуже вразлива тварина, тому вкрай важливе дресування в м’якій формі та необхідно намагатися якомога менше підвищувати голос на Ньюфаундленді або виявляти грубість щодо нього.

Пудель

Пудель

Надзвичайно веселі та товариські собаки. Дуже люблять бути у центрі уваги. Вони енергійні та неймовірно доброзичливі, легко подаються тренуванню та виконують досить складні трюки. Ця порода не уявляє свого життя без ігор. Якщо вони не знаходять відповіді від господаря на свої пропозиції пограти, то можуть стати справжніми руйнівниками будинку, є будь-які речі, які потраплять їм на зуб: меблі, взуття або ваш одяг.

Пудель – прекрасний товариш як для сімей з дітьми, так і для людей усіх вікових категорій, але важливо, щоб господарі відводили достатньо часу та уваги своєму улюбленцю. Якщо пудель соціалізований зі щенячого віку, він прекрасно гармонізує з іншими домашніми тваринами, намагаючись залучити їх до своїх ігор.

Цей собака не тільки розумний, але й має прекрасну інтуїцію і має вміння відчувати та адаптуватися до настрою свого господаря, не зважаючи на його привабливий зовнішній вигляд, пудель не дуже любить незнайомців і при зустрічі може надмірно і голосно гавкати. Вони мають глибоку прив’язаність до свого господаря, схожу на ту, яка існує між дітьми та батьками, і можуть відчувати страждання при розлуці з ним.

Цікаво  Як охолодити собаку? Поради

Бассет-хаунд

Бассет-хаунд

Вигляд того собаки викликає жалість – важкий, сумний погляд і довгі вуха, складки шкіри на шиї, і голові. Маленький зріст, короткі лапи та не пропорційно довге тіло. Бассет-хаунди завжди виглядають трохи сумними. Насправді вони такими і є. Це милі та добрі собаки, які люблять людей, але особливо ніжні з дітьми.

Ці собаки дуже цікавляться світом навколо, проте рухаються дуже спокійно. Вони мають високу чутливість нюху, але короткочасну пам’ять, що може призводити до їх загублення слідуючи за ароматом, що його зацікавив. Цей недолік дається взнаки й під час тренування. Тренуючи представника цієї породи за кожну виконану команду, необхідно давати йому частування. Якщо воно не буде запропоновано – то вихованець може просто забути, що потрібно робити. Підкорятися цим собаки не проявляють схильності. Це обов’язково треба враховувати.

Організм Бассет-хаунда потребує невеликих фізичних навантажень та звичайних прогулянок на повідцю буде цілком достатньо.

Ірландський сетер

Ірландський сетер

Тут треба – заради справедливості – сказати, що багато мисливських порід собак дуже доброзичливі до людини. Адже виводилися вони виключно для полювання, тому вся їхня агресія має строго окреслену спрямованість – це дикі тварини чи птахи – тобто об’єкти полювання. Людина для них – це друг або принаймні малоцікавий об’єкт. З усіх мисливських собак найдобрішими вважаються сетери, а з них – добрий інтелектуал – вогненно-рудий ірландець.

Папільйон

Папільйон

Любителі невеликих декоративних собачок відносять Папільйонів до найкращих порід собак. Цей малюк дуже життєрадісний і просто світиться від позитиву. Він не проти пограти з дітьми та чудово вписується серед інших домашніх тварин. Він із задоволенням полює на мишок або великих комах і іноді буває трохи агресивним, так що потрібно в щенячому віці не розчулюватися його чарівним виглядом, а займатися його соціалізацією. В іншому випадку, собачка виростає недовірливим і погано піддаються дресуванню.

Цікаво  Гарні породи собак - краса, характер і відданість

Сенбернар

Сенбернар

Це справді унікальна тварина, яка прагне перебувати зі своїм господарем скрізь і завжди. Дуже витривалі, добре навчаються, Сенбернари люблять дітей і стануть для них ідеальним другом-компаньйонам. Бувши надзвичайно розумними та кмітливими, Сенбернари швидко розуміють, що хоче господар і прагнуть це виконати. Їх гавкіт ви почуєте, тільки якщо для цього будуть дуже вагомі підстави.

Сенбернари сильні, витривалі та мають гарну чарівність. Здавна їх використовували для знаходження та порятунку людей на засніжених схилах гір Альп, тому їм чуже таке поняття як агресія до людини. Їм дуже важливо бути з людиною і відчувати себе частиною сім’ї. Тривала самотність впливає на цю породу вкрай негативно – вони можуть впасти у депресію.

Цей собака чудово орієнтується, відомі випадки коли вони поверталися додому загубившись дуже далеко від нього. Вийшовши щенячому віку, ігри та гіперактивність перестають бути частиною життя Сенбернара, але дорослим особинам прогулянки та фізичні навантаження необхідні.

Читайте також: Найкращі породи собак – розумні, віддані, красиві, великі та сильні

Прокрутити вгору