Головна » Найкращі сторожові породи собак – топ 5
Найкращі сторожові породи собак - топ 5

Найкращі сторожові породи собак – топ 5

Найкращі сторожові породи собак – топ 5. Від злодіїв вже давно не рятують ні суперсучасні замки, ні сигналізації, але сторожові собаки справляються зі своїм завданням на «відмінно». Для охорони приватного будинку краще придивитися до тих порід, які спеціально виводилися з цією метою. Пропонуємо вам рейтинг найкращих порід сторожових собак.

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка

Цю породу можна назвати універсальною, адже крім служби сторожем, представники цього виду можуть бути чудовими компаньйонами, поводирями, захисниками. Німецькі вівчарки відрізняються спокійною вдачею й агресію виявляють дуже рідко. Високий інтелект дозволяє швидко вивчати команди. До речі, вівчарки входять до трійки найрозумніших собак у світі. Вівчарки територіальні, і довірені кордони охороняють пильно, до сторонніх недовірливі. Вони чудово оцінюють і аналізують ситуацію, і у разі загрози діють швидко і рішуче, навіть якщо противник перевершує їх за розміром. Варто пам’ятати, що такі вихованці не люблять неробства та самотності, вони повинні бути постійно чимось зайняті та отримувати дещицю вашої уваги та тепла.

Бурбуль

Бурбуль

Великий і сильний собака з яскраво вираженими сторожовими інстинктами. Цю породу виводили тільки для охорони майна, тому з чужими людьми та тваринами у бурбулів стосунки напружені. Представників цього виду не можна назвати агресивними, але вони інтуїтивно відчувають небезпеку та швидко реагують на неї. Пси схильні до домінування, тому дресуванням вихованця повинна займатися сильна за характером людина. Бурбулі відрізняються великою фізичною силою, часом їх складно утримати на повідцю чи змусити виконати команду. Тільки регулярні тренування перетворять собаку на надійного сторожа та відданого друга. Інтелект бурбуля високий, часто вихованці не коряться наказам, не оцінивши насамперед ситуацію. Вони можуть бути повільними та важливими, але це явище, що здається.

Цікаво  Бійцівські собаки породи

Кавказька вівчарка

Кавказька вівчарка

Собаки цієї породи були виведені у горах, вони звикли до складних погодних умов. У 17 столітті вони вважалися найкращими сторожами та служили у турецькій армії. Потужне тіло, лютий погляд, сталева хватка – все каже на користь «кавказців». Кавказькі вівчарки можуть бути норовливими й впертими, тому дресувати їх потрібно з малого віку. Добре вихований вихованець стане відданим і вірним другом, що обожнює сім’ю. Пси можуть бути агресивними, вони погано контактують з іншими тваринами, насторожено ставляться до сторонніх. Втім, ця проблема вирішується своєчасною соціалізацією.

Середньоазіатська вівчарка (алабай)

Середньоазіатська вівчарка (алабай)

Ще в давнину жителі Середньої Азії використовували алабаїв для охорони стад, караванів та жител. Це сильні, витривалі та безстрашні сторожа, які довірену ним територію охоронятимуть до останнього. До небажаних візитерів агресивні лише на своїй землі, на прогулянці пес вам клопоту не завдасть. З іншими тваринами уживається непогано, навіть бере над ними шефство. Першими алабаї не нападають, вони лише відповідають на агресію, але із зубів кривдника вже не випустять. Вони безкомпромісні, часом уперті до моторошного, але водночас люблячі та вірні. Правильне дресування та увага згладжує характер, ви отримаєте надійного сторожа та друга.

Ротвейлер

Ротвейлер

Ротвейлер – це потужна і мускулиста порода собак, відома своєю відважністю, вірністю та захисним інстинктом. Вони мають міцну тілобудову та рішучий вигляд, що робить їх ідеальними для ролі охоронця або службового собаки. Однак, за всією своєю могутністю, ротвейлери можуть бути також надзвичайно ніжними та прив’язними до своїх власників та сім’ї. Вони відомі своєю вірністю та готовністю захищати своїх близьких в будь-який час. Для того, щоб ротвейлер був добре вихованим та збалансованим, важливо почати соціалізацію та тренування змолоду та надати йому достатньо фізичної активності та психологічного стимулювання.

Цікаво  Відомі породи собак - фото, опис породи

Читайте також: Найкращі породи собак для охорони – топ 9

Прокрутити вгору