Головна » Найменша порода собак у світі – чихуахуа
Найменша порода собак у світі - чихуахуа

Найменша порода собак у світі – чихуахуа

Найменша порода собак у світі – Чихуахуа. Порода чихуахуа включає невеликий розмір, різноманітність забарвлень, довгошерсті й короткошерсті. Порода чихуахуа входить до першої десятки кращих порід, рекомендованих фахівцями з усього світу. Ці собаки володіють стійкою психікою та легко піддаються навчанню покори. Вони віддають перевагу бути поруч зі своїм улюбленим господарем, не потребуючи нічого більше. Чихуахуа вимагають мінімального догляду і не мають вибагливих уподобань у їжі.

Статистика:

 • Породи собак Група: Собаки-компаньйони
 • Висота: від 15 см до 25 см
 • Вага: 500 г до 3,5 кг
 • Тривалість життя: від 10 до 18 років

Чихуахуа надзвичайно пристосовані до людей. Вони перебувають поруч з ними у будинку, полюбляють подорожувати в сумці під час походів по магазинах або ресторанах, прогулянок або візитів у гості. Зазвичай чихуахуа вибирають одну особу, з якою формують тісний зв’язок, і можуть стати дуже прихильними, якщо їх допитливість зустрічається з відповідним увагою.

Крім того, чихуахуа легко навчаються. Вони можуть взяти участь у змаганнях за маневровість та слухняність з таким самим ентузіазмом та успіхом, як більші породи собак. Водночас вони мають власну вольову сутність і проявляють цікавість та відвагу. Але попри це потрібно ховати собачку від великих тварин.

Чихуахуа не рекомендується для сімей з дітьми віком до восьми років, тому що маленька дитина випадково через необережність може завдати травми собачці. Незалежно від вашої сімейної ситуації, важливо соціалізувати собачку, щоб вона добре сприймала контакти як з дорослими, так і з дітьми. Чихуахуа недовірливо ставиться до незнайомих людей, але також ви повинні навчити собаку зустрічати гостей приязно та привітно. Важливо також пам’ятати, що чихуахуа, як правило, забувають, що вони маленькі та побіжать безстрашно в бійку з’ясовувати стосунки сміливо з великим агресивним собакою; в результаті чихуахуа потребує пильного нагляду в різних ситуаціях під час прогулянок на вулиці.

Особливості

Особливості
 • Перед тим, як придбати чихуахуа, оберіть заводчика, який дає гарантію здоров’я, особливо серцево-судинної системи.
 • Чихуахуа довгоживучі породи; Необхідно розраховувати на догляд його протягом близько 18 років.
 • Чихуахуа схильні до тремтіння, коли їм холодно або страшно. Придбайте чихуахуа зі светром або комбінезон, коли вона гуляє на відкритому повітрі в холодну чи сиру погоду.
 • Чихуахуа може бути недружньо стосовно інших собак, якщо вони не соціалізовані. Чихуахуа може не відступати від інших собак, і це може викликати проблеми, якщо вони стикаються з великою агресивною собакою.
 • Не залишайте без нагляду вашу чихуахуа у дворі. Він може зазнати нападу яструба, інших хижих птахів, великих собак або інших небезпечних звірів.
 • Чихуахуа краще купувати там, де вони виросли у спілкуванні з великою кількістю людей, щоб вони були товариськими та соціалізованими для подорожей.
 • Чихуахуа не найкраща собака, щоб мати в будинку, коли у вас є маленькі діти. Чихуахуа є дуже крихкими й ваше маля може пошкодити собаку під час гри. Більшість заводчиків не продаватиме цуценят у будинки з дітьми віком до восьми років.
 • вуха чихуахуа можуть бути схильні до вушної сірки, а також у цієї породи є схильність до сухої шкіри.
 • Чихуахуа дуже щасливі, як ваші компаньйони, але вони дійсно потребують 20 до 30 хвилин ігор на день і із задоволенням будуть грати й довше, ніж можна було б очікувати. Слідкуйте за своїм чихуахуа, особливо коли він ще маленьке щеня, щоб він собі не нашкодив.
 • Чихуахуа це більше, ніж просто собака, вони з задоволенням керуватимуть усім вашим життям, якщо ви дозволите робити їм. Вони можуть бути вибагливими до їжі, якщо ви підете у них на повідцю, тому що він хоче сам на ньому сидіти.
 • Для того, щоб отримати здорову домашню тварину, ніколи не купуйте цуценя від незнайомців на вулиці, на ринках або зоомагазині. Знайдіть заводчика, який серйозно займається розведенням собак, стежить за тим, щоб у собак не було генетичних порушень, і щоб був добрий темперамент. Адже порода чихуахуа – довгожителі, вам доведеться дбати про нього майже 2 десятки років. Тому важливо, щоб песик приносив вам радість і щастя, і мінімум поїздок до ветеринарної клініки.
Цікаво  Як охолодити собаку? Поради

Здоров’я

Здоров'я

Чихуахуа не має жодних серйозних проблем зі здоров’ям, але, як і всіх порід він може народитися з або придбати певні хвороби. Не всі чихуахуа отримають ті чи інші захворювання, але важливо знати про них, так що ви повинні бути поінформовані, коли ви розмовляєте із заводчиками, і заздалегідь знаєте, що можна очікувати протягом усього життя вашого чихуахуа.

Покупка від відповідального заводчика допоможе гарантувати, що ви отримаєте здорового чихуахуа. Цуценята від авторитетного чихуахуа заводчика будуть щеплені та пройдуть дегельмінтизацію, перш ніж вам дозволять взяти його додому. Відповідальні заводчики використовують лише фізично здорових мам-собак для розведення, які мають вік старше двох років, перевіряють їхнє потомство від генетичних захворювань, таких як вивих колінних чашок або хвороб серця.

Обидва батьки повинні мати документи, що підтверджують чудове здоров’я, документацію, що собака була протестована на відсутність конкретних захворювань.

Турбота

Турбота

Наскільки сильно вони люблять грати на свіжому повітрі, чихуахуа ніколи не повинні жити на вулиці. Вони не захищені від хижаків, таких як яструби, дикі тварини або інших великих собак, які могли б пройтися у вашому дворі. Їх розводять як компаньйони, і найкраще місце для компаньйона з вами.

Навчання чихуахуа може бути приємним завданням. Вони успішно освоюють такі команди, як спритність та слухняність, для маленького цуценяти базовий клас слухняності дуже важливий для його безпеки та успішної дружби з людиною. Ваш Чихуахуа буде зустрічати багато різних собак і людей у житті, що сприяє його соціалізації, і він вивчатиме звички та бути вихованим у різних ситуаціях.

Чихуахуа легко виховувати, як і будь-яку іншу породу, якщо ви робите це постійно за графіком. Цуценята повинні вийти на вулицю в туалет, як тільки вони прокидаються вранці, після кожного приймання їжі, після денного сну, після ігор, і безпосередньо перед сном. Використання перешкоди, щоб обмежити їх, коли ви не в змозі контролювати та навчати їх, запобігають їм від нещасних випадків у будинку.

Цікаво  Маленькі пухнасті породи собак - фото та опис породи

Хваліть вашого чихуахуа маленьким шматочком корисних ласощів, і він із задоволенням навчатиметься новими командами та премудростям.

Харчування чихуахуа

Харчування чихуахуа

Добова сума, що рекомендується: 1/4 до 1/2 чашки високоякісної їжі в день

Примітка: Наскільки багато потрібно їсти дорослому собаці, залежить від його розміру, віку, обміну речовин та рівня активності. Собаки є фізичними особами, так само як люди, і не всі вони потребують однакової кількості їжі. Майже само собою зрозуміло, що дуже активному собаці потрібно більше їжі, ніж собаці, що веде малоактивний спосіб життя. Якість корму для собак, який ви купуєте також має значення – тим краще корм для собак, тим він більш поживний і тим менша кількість його потрібно давати собаці, щоб вона наїлася І тим краще буде у неї здоров’я і вона довше проживе.

Забарвлення чихуахуа та догляд за вовною

Чихуахуа бувають двох різних типів покриття вовни: гладкошерсті й довгошерсті. Чихуахуа гладкошерста має гладку, блискучу вовну.

Чихуахуа довгошерсті мають довгу шерсть рівну або злегка кучеряву. Тіло може бути покрите короткою вовною, як у короткошерстих чихуахуа, але на вухах мати довге волосся і гарний пухнастий хвіст, який лежить віялом по спині. Вони також мають пухнасту шию та іноді пухнасті лапки, які називають штанці на них.

Крім того, довгошерсті та короткошерсті, чихуахуа бувають різних забарвлень. Вони можуть бути таких кольорів, як чорний, білий, палевий, шоколад, сірий і срібло, а також триколірний (шоколад, чорний або блакитний і білий, наприклад), тигровий, плямистий, мармуровий та різноманітність інших кольорів, Відтінки можуть бути від дуже світлих дуже темно для всіх кольорів.

Купання та догляд, розчісування вовни чихуахуа. Догляд за ним займає всього кілька хвилин щотижня. Розчісуйте короткошерстого собачку 1 раз на тиждень спеціально рукавичкою для розчісування собак або щіткою, частіше за потребою можна розчісувати довгошерстих чихуахуа. З довгими зубами гребінь допомагає видалити не потрібне або мертве волосся.

Цікаво  Відомі породи собак - фото, опис породи

Пазурі чихуахуа ростуть швидко. Тримайте їх коротко підстриженими. Якщо ви чуєте звук стукіт кігтів, коли собака ступає по підлозі, то зайве вже потрібно видаляти. Привчіть до обрізання кігтів чихуахуа з дитячого віку як регулярної процедури. Щоразу перевіряйте час від часу лапки собак, чи не пошкоджені вони, чи не зачеплені пазурі, чи немає колючок, чи зайвих дрібних предметів між ними.

Як і багато дрібних порід, чихуахуа схильні до поганого стоматологічного здоров’я. Чистити зуби регулярно допоможе ротові собаки залишатися здоровим. Чистити зуби принаймні два чи три рази на тиждень – щодня, краще – для видалення зубного каменю та бактерій. Почніть, коли ваше щеня молоде, щоб воно звикло і сприймало адекватно цю процедуру.

Щоразу, коли ви доглядаєте чихуахуа, перевірте чи немає ранки, висипань чи ознак інфекції, таких як почервоніння, хворобливість чи запалення на шкірі, у вухах, носі, огляньте рот і очі, і лапах.

Читайте також: Найкращі сторожові породи собак – топ 5

Прокрутити вгору