Головна » Обладнання клітки для хом’яків
Обладнання клітки для хом’яків

Обладнання клітки для хом’яків

Обладнання клітки для хом’яків повинно містити все необхідне для правильного розвитку гризуна. Підказуємо, як облаштувати клітку для хом’яка і де її поставити, щоб вихованець почувався комфортно та безпечно. Варто знати, наприклад, що популярні двоярусні клітини небезпечні для хом’яків. Що ще?

Облаштування вольєра для хом’яка – дуже важливий етап акліматизації гризуна на новому місці. Хом’яки, хоч і маленькі й, безсумнівно, милі, але пред’являють суворі вимоги до свого помешкання. Забезпечення йому належних умов є основою для його щасливого життя маленького копача та бігуна. Як правильно облаштувати клітку для хом’яка, щоб забезпечити вихованця всім необхідним?

Клітка для хом’яка: яку вибрати?

Помістіть клітку в кімнату з помірною температурою 22-25°C. Клітку не можна розташовувати в місцях, на які потрапляють прямі сонячні промені або протяги. Тому не ставте його біля радіаторів опалення або біля постійно відкритого вікна. Найкраще поставити його в тихе затінене місце, трохи далі від телевізора, комп’ютера або радіо.

Розміри клітки повинні бути адаптовані до потреб хом’яка. Найкраще вибрати металеву клітку з пластиковим лотком довжиною не менше 60 см (80 см і більше для сирійських хом’яків), шириною приблизно 40 см і висотою приблизно 40 см з дверцятами, що відкриваються.

Акваріум правильного розміру підійде так само добре. Вона має величезну перевагу перед кліткою в тому, що ви можете наповнити її необмеженою кількістю підстилки, створивши справжній рай для свого хом’яка! Однак потрібно пам’ятати про сітчасте покриття, щоб хом’як не втік через верх.

Для сирійських хом’яків ширина смужок повинна бути понад 1,3 см, для джунгарських – не більше 1 см.

Найважливіші елементи

У клітці необхідно відокремити місце для туалету і місце для їжі. Зробіть туалет в кутку. Покладіть сюди більше наповнювача. Регулярно збирайте забруднену підстилку з унітаза та кладіть свіжу. Однак краще почекати, поки хом’як самостійно вибере місце для туалету. Потім годівницю і поїлку слід поставити на певній відстані від обраного ними місця.

Цікаво  Все про шиншилу - догляд, харчування та особливості утримання
хом'як в мискі для їжі

Поїлка або миска для води

У клітку слід поставити поїлку, яка висить на клітці, або миску, яка стоїть поряд з тією, що з кормом. Пам’ятайте, що незалежно від того, в чому вона знаходиться, воду потрібно міняти щодня. Дайте хом’яку пити кип’ячену та охолоджену воду, також це може бути джерельна вода з пляшки. Мінеральна вода не підходить – мінерали руйнують нирки хом’яка. Кращим рішенням, ніж поїлка, є важка миска невеликого діаметра – хом’як буде пити з неї в природному положенні, а також її легше ретельно чистити, ніж поїлку.

Миска для їжі

Годівниця, тобто миска з кормом, повинна бути важкою і стійкою – хом’яки люблять перевертати елементи обладнання клітини. Також пам’ятайте, що він повинен бути великого діаметра – ці тварини заходять всередину і тільки так харчуються. Тому це не може бути маленька миска. Крім того, ви можете повісити для свого хом’яка спеціальні палички, до яких гризун буде ставитися як до ласощів. Годівниця повинна бути близько до посудини з водою, але не поруч з нею. Ви можете повісити колбу в іншій частині клітки.

хом'як їсть з руки

Колесо і будиночок

Що стосується котушки, то найкраще вибирати повне колесо (не з сітки й брусків – легко отримати відірваний кіготь або зламану лапу), на стійкій ніжці або прикріплене до прутів клітки. Потрібно пам’ятати про відповідний діаметр: мінімум 27 см для сирійського хом’яка, 20 см для джунгарського і Роборовського.

Будинок послужить хом’яку схованкою і коморою. Найкраще вибирати дерев’яний будиночок без дна – хом’яки часто влаштовують туалет в одному з кутів. Тому сеча повинна мати можливість вільно вбиратися в тирсу і падати вниз, щоб не задушити хом’яка випарами.

Цікаво  Білка дегу догляд

Додаткові елементи

Обладнання клітини для хом’яка – це не тільки основні елементи, а й іграшки та товари, які займуть час гризуна і дозволять йому зберегти здоров’я. Пісочниця – дуже важливий елемент в клітці для хом’яків. Валяючись в піску, хом’як ретельно очищає свою шерсть від бруду і жиру. Часто домашні тварини влаштовують там і туалет – злежишся пісок видаляється набагато легше.

Важливо вибирати пісок для гризунів, а не для птахів і рептилій (він занадто гострий), а також не пил – вона дратує дихальні шляхи хом’яка.

Також варто помістити в клітку гілочки фруктових дерев – хом’як зможе їх гризти та точити зуби, і лазити. Однак не кладіть в клітку гілочки хвойних та інших запашних дерев. Також обережно зі смолою – вона отруйна для гризунів!

хом'як в колесі

Вибір правильного субстрату

Покрийте дно клітки принаймні 10-15 см підстилки. Чим більше субстрату, тим краще, адже хом’яки народжуються копачами. Вони люблять копати, копати й прокладати тунелі. Найкраще підійдуть опудрені тирса листяних дерев, змішані з сіном і полотняною або конопляною підстилкою. Ні в якому разі не кладіть пісок або тирсу, привезені з садиби або звичайної охорони. Неякісна тирса може стати джерелом зараження найпростішими, що викликають токсикоз. Насипте в місткість пісок, наприклад, щоб створити пісочницю. Звичайно, це не повинна бути вся база.

Покладіть в клітку матеріал для будівництва гнізда або лежака – найкраще підійдуть білі тканини без запаху, без принтів. Ніколи не кладіть вату – ні звичайну, ні призначену для гризунів. Гризуть хом’яки все – тож тварині досить проковтнути кілька ниток вати – і біда готова. Вата також часто обплутує лапки хом’яка, що, на жаль, часто призводить до некрозу і необхідності ампутації кінцівки.

Цікаво  Як захистити кабелі від гризунів?

Читайте також: скільки живе джунгарський хом’як?

Прокрутка до верху