Головна » Пірсинг язика – за і проти
Пірсинг язика.

Пірсинг язика – за і проти

Пірсинг язика. Язик – це рухливий орган зі складною системою м’язів, який відіграє важливу роль під час мови, жування та ковтання. Це унікальний орган людського тіла, який є центром нашої чуттєвості. Адже саме завдяки йому ми отримуємо свої відчуття і самовиражаємось. Пірсинг цієї частини тіла досі залишається досить суперечливою темою. У пірсингу язика стільки ж прихильників, скільки й супротивників, особливо його не люблять стоматологи. Чи дійсно пірсинг в цьому місці небезпечний? Або, можливо, вам цікаво, як доглядати за свіжим пірсингом або на що звернути увагу при виборі прикраси? У цій статті ви знайдете відповіді на ці та інші запитання про пірсинг язика.

Пірсинг язика – що потрібно знати?

Безсумнівно, це надзвичайно цікава прикраса, але варто враховувати, що прикраса в ротовій порожнині може призвести до багатьох незворотних і хворобливих ускладнень. Пірсинг язика несе в собі ризик розвитку або посилення рецесії та пошкодження ясен. Тут, звичайно, дуже важливі генетичні умови, тому що деякі люди мають схильність до зниження цих тканин. Однак постійно подразнені ясна можуть з часом відступити й оголити шийки зубів. Також утворяться пародонтальні кишені, в які почнуть потрапляти залишки їжі, а це сприятиме розмноженню бактерій, що викликають карієс або гінгівіт.

Пірсинг язика також може мати дуже негативний вплив на зуби, особливо якщо ви маєте звичку грати з прикрасами. Емаль, тобто верхній шар зуба, піддається пошкодженню, головним завданням якого є захист. Це також бар’єр, який захищає внутрішню частину наших зубів від пошкодження та від проникнення бактерій та інших мікроорганізмів. На жаль, естетичний аспект – не єдина проблема емалі. Його пошкодження може призвести до гіперчутливості зубів, яка проявляється неприємним болем, чутливістю до температури та проблемами з комфортним прийманням їжі й прикусу. Емаль не регенерує, а її реконструкція досить складна і можлива тільки в кабінеті стоматолога.

Цікаво  Послідовність манікюру - крок за кроком до досконалості

Чи знаєте ви, що стан язика може свідчити про багато поточних патологій в організмі? Видимі зміни в цьому органі можуть вказувати на інфекцію, анемію, зневоднення або рак. Отже, цей орган багато говорить про ваше здоров’я в цілому. Пірсинг язика можна робити коли стан ротової порожнини бездоганний. Тому перед походом на пірсинг варто записатися до стоматолога, який перевірить стан язика і зубів і призначить можливе лікування. Також протипоказанням до такого виду пірсингу є ортодонтичні брекети, оскільки є ризик зачепитися сережкою за дроти.

прокол язика

Пірсинг язика – самостійно чи у Майстера?

Кожен пірсинг повинен виконувати майстер. Перш ніж записатися на приймання, ознайомтеся з його портфоліо та думками про нього та студію, в якій він працює. Важливо, щоб процедура проводилася в максимально стерильних умовах, з використанням одноразової голки та стерильних рукавичок та інструментів. Язик є дуже іннервованим і васкуляризованим м’язовим органом. Під час пірсингу вкрай важливо не пошкодити артерію чи вену. Тому робити такий вид пірсингу некваліфікованій людині дуже безвідповідально.

Найпоширенішим видом пірсингу язика є стандартний пірсинг язика, який розташовується в його середній частині. Якщо дозволяє анатомія, то для створення вертикальної композиції можна зробити більше одного пірсингу. Ще один цікавий варіант пірсинг від отрути, тобто два паралельні проколи з обох боків язика. В інтернеті також можна зустріти фото ефектного пірсингу змії, тобто горизонтального пірсингу кінчика язика. Цей вид пірсингу має величезні наслідки, і жоден професійний пірсинг не зробить його. Сережка в цьому місці викликає, серед іншого, проблеми з рухливістю язика, впливає на проблеми з жуванням, ковтанням і артикуляцією, призводить до пошкодження зубів і ясен, а також сприйнятлива до міграції.

Цікаво  Як використовувати буряк для волосся?

Професійний пірсинг в першу чергу подбає про ваше здоров’я і не буде робити небезпечний пірсинг. Він або вона також повинні відмовитися, якщо анатомія не підходить, і запропонувати зробити пірсинг в іншому місці. Пірсинг – це не весело, тому так важливо, щоб його робив досвідчений пірсинг у відповідних умовах.

Як повинен виглядати догляд після пірсингу язика?

Для загоєння пірсингу язика потрібно від 3 до 7 місяців. Це місце може сильно опухнути протягом декількох годин після процедури. Полоскання ротової порожнини прохолодним настоєм надає заспокійливу дію, усуває неприємні відчуття і набряклість. Пийте багато холодної води протягом дня, щоб полегшити цей симптом. Протягом усього періоду загоєння необхідно стежити за гігієною порожнини рота і намагатися не заносити бактерії у свіжий проколений канал.

Для цього замініть зубну щітку на нову та не гризіть нігті та не кладіть у рот предмети, на яких можуть бути бактерії. Протягом приблизно двох місяців слід уникати поцілунків. Щоб процес загоєння пройшов гладко, вам також потрібно стежити за будь-яким подразненням. Доторкання до свіжого пірсингу без потреби та гра з ним можуть подовжити час загоєння. Під час нього також слід уникати вживання гарячої, гострої та дуже солоної їжі, вживання алкоголю та жування жувальної гумки. Спиртовмісну рідину для полоскання рота краще замінити холодним настоєм або іншим засобом, рекомендованим майстром, а відбілювальну зубну пасту замінити на м’яку.

На що варто звернути увагу при виборі сережок на пірсинг язика?

Звертаючись до професійного майстра, ви можете бути впевнені, що на свіжий пірсинг він одягне стерилізовану сережку потрібної довжини та товщини з урахуванням місця припухлості. Правильний вид прикраси для пірсингу язика – штанга з прикрученими з двох сторін кульками. Найкраще, щоб сережка була виготовлена ​​з титану, адже це безпечний і нейтральний матеріал для людського організму. Під час загоєння вам слід повернутися до пірсингу, щоб замінити штангу на коротшу. Коли канал пірсингу повністю заживе, варто звернути увагу на якість матеріалу, з якого виготовлена ​​сережка. Титанові прикраси або прикраси з дорогоцінних металів завжди будуть вдалим вибором.

Цікаво  Самий простий манікюр - майстерність в простоті

Дивіться також: Пірсинг вух – поради

Прокрутка до верху