Головна » Як охолодити кота? – поради
Як охолодити кота

Як охолодити кота? – поради

Як охолодити кота в домашніх умовах? У спекотну погоду коти ризикують перегрітися, тим більше, що вони люблять полежати на сонечку. Тому ви повинні забезпечити йому постійний доступ до свіжої, прохолодної води й прохолодних місць і кімнат. Придбати охолоджувальний килимок або загорнути кота у вологий рушник – також чудова ідея.

У спекотну погоду коти люблять полежати на сонці, але через температуру навколо вони швидко втомлюються, у них менший апетит і їм потрібно час від часу охолоджуватися. Напевно ви не раз помічали, що ваш вихованець кілька хвилин гріється на підвіконні, а потім спускається і лягає на прохолодну підлогу, наприклад, на кухонну плитку. Перегрів кішки може бути дуже небезпечним для неї, тому потрібно знати, як її охолодити.

Коти люблять високі температури та добре їх переносять, але вони можуть відчувати перегрів, який може бути дуже небезпечним для них. Якщо кішці жарко, то найчастіше вона розтягується на підлозі. Не згортається в клубок, щоб не утримувати температуру. Ви також можете помітити дуже теплі подушечки на лапах, іноді також мокрі від поту.

Якщо кішка сильно перегрілася, вона відкриває рот і дихає, як собака, висолопивши язик. Таке важке дихання у кота є станом, який вимагає вашого втручання – потрібно перенести вихованця в прохолодне місце і напоїти його. Якщо він не хоче пити, обережно прикладіть змочений водою палець до його носа та рота.

У спекотні дні коти часто задихаються після інтенсивних ігор. Навіть кілька хвилин бігання за іграшкою може призвести до того, що вона впаде на підлогу з відкритим ротом. У дуже спекотні дні забезпечте своєму вихованцеві менш активні види розваг – вибирайте інтерактивні іграшки, які не потребують бігу, або грайте з котом на місці.

Цікаво  Європейська короткошерста кішка - все що потрібно знати

Влітку кіт не хоче обійматися з людиною і спить з ним в ліжку неохоче – йому занадто тепло, тому він більше часу проводить на самоті, що не означає, що він не потребує вашого товариства.

кіт

Як охолодити кота в домашніх умовах?

Є кілька ефективних способів зберегти прохолоду вашої кішки протягом дня. Найпоширенішим є придбання спеціального гелевого охолоджувального килимка. Він працює під тиском ваги тіла вихованця, випромінюючи холод. Ви також можете перевірити це самостійно, поклавши босу ногу або руку на килимок. Килимки доступні в зоомагазинах, в Інтернеті, а також у магазинах різних товарів. Килимок багаторазовий, його можна легко почистити.

Це рішення також чудово працюватиме на вулиці. Якщо ви випускаєте вихованця на балкон або терасу, покладіть килимок в затінене місце, щоб вихованець міг там охолонути.

Також варто загорнути кота у вологий прохолодний рушник. Ви можете вкрити його під час сну або накинути на нього рушник, поки він спостерігає за світом за вікном. Пам’ятайте, що рушник не може бути занадто важким – кішка не може вигнути спину під його вагою.

Також переконайтеся, що ваш кіт має доступ до свіжої води або спеціального котячого молока та прохолодних приміщень. Під час спеки вихованець любить проводити час в приміщеннях, де нікого немає, тому що в них температура нижче. Якщо є можливість, закрийте вікна, щоб сонячні промені не нагрівали кімнату, і придбайте вентилятор. Однак не ставте його поруч із вихованцем і не направляйте потік вітру прямо на нього.

Цікаво  Сіамська кішка: краса, інтелект та таємниця її походження

Чи можна купати кішку в жарку погоду?

Якщо купання не є найстрашнішим мученням у світі для вашого вихованця, ви можете посадити його у ванну або дитячий басейн і обережно погладити мокрими руками або тканиною. Вода не може бути дуже холодною, а після такої відсвіжні ванни обов’язково добре висушіть вихованця і вимкніть вентилятор або кондиціонер.

Як коти переносять спеку? – як охолодити кота?

У більшості випадків коти добре переносять спеку і не потребують нашого особливого втручання. Зазвичай достатньо охолоджувального килимка та підтримки в будинку оптимальної температури. Котяча шерсть відповідає за терморегуляцію і, як не парадоксально, допомагає вихованцеві правильно охолоджуватися. Крім того, інстинкт вихованця підказує йому добре знати, коли і як шукати охолодження.

Коти також регулюють свою температуру шляхом потовиділення. Подушечки на лапах мають потові залози, які значно полегшують роботу. Крім того, під час спекотної погоди вихованець не тримається поруч з людиною, так що погладжування або сон на колінах не виділяє тепло. Навесні й влітку вуличні кішки інтенсивно линяють, щоб на зиму знову вкритися великою кількістю шерсті (і накопиченого за зиму жиру).

У домашніх кішок ці відмінності не так помітні, але коти, які виходять влітку, можуть виглядати як коми, а взимку як ідеальні сфери.

Як охолодити кота

Дивіться також: Чи можна коту їсти макарони?

Прокрутка до верху