Головна » Зміна харчування кота – поради
Зміна харчування кота

Зміна харчування кота – поради

Зміна харчування кота. Чи готовий ваш вихованець перейти на корм для дорослих котів? А може, ваш кіт нещодавно потрапив під ваш дах, і ви хотіли б привітати його іншою їжею, ніж та, яку він отримав у розпліднику чи притулку? Зміна харчування котів може бути серйозним викликом для опікунів, особливо якщо раціон кішки був стабільним протягом тривалого часу. Їжа кожного чотирилапого має бути адаптована до його віку, фізичної активності, способу життя та стану здоров’я. Завдяки нашим порадам ви навчитеся правильно міняти корм коту.

Коли я повинен змінити корм мого кота?

Харчування слід міняти при:

 • Неправильне харчування кішки (корм не містить необхідних вітамінів, містить недостатню кількість білка тощо);
 • кішка погано реагує на даний корм, має алергічні реакції або проблеми з травленням. Однак пам’ятайте, що пронос у кота після зміни корму може виникнути й найчастіше викликаний раптовим введенням нового корму. Ось чому достатньо тривалий перехідний період є таким важливим;
 • кішка захворіла – в цьому випадку зверніться до ветеринара, щоб підібрати правильний раціон;
 • кіт вступає в новий етап життя (зрілість або старість).

Раціон кішки повинен бути адаптований до її віку, фізіологічного стану і фізичної активності.

Якщо ми змінюємо раціон кошенят, пам’ятайте, що найкращим для них буде корм для котів, які ростуть: від 2 до 12 місяців тощо. Його консистенція та склад адаптовані до високих вимог наймолодших котів. Гранули сухого корму мають невеликий діаметр, а шматочки м’яса в банках і пакетах дрібно нарізані, завдяки чому їх легко розжовувати навіть самим маленьким котячим ротом. Також уникайте зміни раціону новоспеченого сім’янина – дайте йому час звикнути до нового будинку. Різка зміна харчування може викликати у нього додатковий стрес і проблеми з травленням.

Цікаво  Як заспокоїти собаку під час грози?

Кошенят зазвичай переводять на корм для дорослих котів у віці 12 місяців. У випадку з котами старшого віку зміна меню має відбутися, коли нашій підопічній виповниться 7 років. Вагітним або кормлячи кішкам, навпаки, необхідно отримувати спеціальні корми з підвищеною калорійністю.

Якщо ви годуєте котів спеціальним кормом за рекомендацією ветеринара, обов’язково дотримуйтесь його інструкцій. Ветеринарні корми мають специфічні властивості, і, даючи їх котам, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій.

Зміна харчування кота – перехідний період

Який би корм для котів ви не вибрали, переконайтеся, що він збалансований і повноцінний. Основу раціону повинен становити вологий корм. Кішки отримують більшу частину води з їжі, тому краще годувати їх повноцінним вологим і сухим кормом у співвідношенні 9:1. Також варто забезпечити кішці постійний доступ до свіжої та чистої води. Важливо, щоб місткість з водою знаходилася на відстані не менше 0,5 м від їжі. Варто розставити кілька мисок в різних кімнатах, щоб спонукати кішку пити.

 • Перехід на корм для кота повинен відбуватися поступово, і зазвичай перехід на новий корм займає приблизно 6-9 днів. Перехідний період допоможе м’яко змінити раціон, не піддаючи проблем травний тракт.
 • Перші 2-3 дні давайте кішці старий корм, змішаний з новим у співвідношенні 3:1.
 • Використовуйте пропорцію 1:1 протягом наступних 2-3 днів.
 • Потім протягом наступних 2-3 днів згодовуйте 3 частини нового корму та 1 частину попереднього.
 • Останній етап — подача тільки нової їжі.

Годування тією самою їжею з іншим смаком або текстурою не вважається зміною їжі та не потребує поступового введення.

Це найбезпечніший спосіб змінити корм вашої кішки. У разі вибагливих або старших чотирилапих зміна корму може зайняти трохи більше часу, тому запасіться терпінням.

Цікаво  Як правильно мити кота?

Вибираючи нову їжу, переконайтеся, що вона містить усі необхідні макро – та мікроелементи (термін «повноцінний» означає повноцінний і збалансований продукт), у тому числі:

 • Білки – м’ясо і продукти тваринного і рослинного походження;
 • жири;
 • амінокислота, необхідна котам для правильної роботи серця і нервової системи;
 • харчові волокна – підтримують роботу кишківника;
 • котячі вітаміни – особливо важливий вітамін А й вітаміни групи B (відповідають за правильну роботу нирок, серця і нервової системи).

Годуючи свого кота, важливо дотримуватися регулярного часу приймання їжі, подавати їжу в тих самих місцях і забезпечити комфорт коту. Тож вам знадобиться усамітнення та тихе місце, щоб поїсти, якомога далі від інших тварин. Крім того, переконайтеся, що ви правильно зберігаєте продукти. Сухий корм повинен бути щільно упакований, тоді як вологий корм після відкриття повинен зберігатися в холодильнику максимум 48 годин, якщо виробник не рекомендує інше. Перед подачею обов’язково доведіть до кімнатної температури.

Після зміни корму спостерігайте за своєю кішкою – звертайте увагу як на фізичні симптоми, такі як дефекація, апетит, самопочуття, так і на зовнішній вигляд тварини – шерсть і масу тіла.

кіт

Зміна смаку та текстури їжі

Нема потреби міняти корм, якщо кіт здоровий, має добрий вигляд і охоче з’їдає всю їжу. Якщо ви помітили, що ваша кішка перестала їсти й шукає їжу, настав час урізноманітнити її меню. На ринку представлений широкий вибір смаків вологих і сухих кормів, тож вам не доведеться переходити на іншу марку, щоб забезпечити вашому вихованцеві різноманітність смаків і текстур (і стабільний склад за вмістом макроелементів). Дієта диких кішок – предків наших сучасних котів – в основному базувалася на різноманітних видах їжі у вигляді здобичі. Різноманітність раціону допомогла їм уникнути вживання дефіцитних або шкідливих продуктів, тому сучасні коти потребують різноманітного харчування. Змінюючи смаки та консистенції, ви привчите кота до різних типів корму, що вийде

Цікаво  Як привчити кота спати вночі?

Якщо ваша кішка не хоче їсти їжу через смак, спробуйте той же корм в іншому варіанті або консистенції. Ранній досвід годування кошенят також важливий тут, оскільки він формує їхні подальші переваги. Тим різноманітніше котяча дієта тим легше пізніше внести зміни в дієту.

З самого початку дуже важливо підібрати корм за правильним складом, щоб уникнути подальших змін в раціоні вихованця.

Наслідки неправильної зміни корму у кішки – зміна харчування кота

З часом травний тракт вашої кішки звикне перетравлювати один тип їжі.

Різка зміна корму у кішки може викликати діарею, розлад травлення або відрижку їжі зі стравоходу. Іноді також викликає блювоту, викликану подразненням слизової оболонки шлунка. У деяких випадках це може навіть призвести до серйозних проблем зі шлунково-кишковим трактом. Якщо симптоми зберігаються протягом тривалого часу, погіршуються або вражають молоду кішку, негайно зверніться до ветеринара.

Іноді зміна їжі кішки може спричинити втрату апетиту. Цю проблему не можна ігнорувати, оскільки вона може призвести до серйозних розладів. Якщо ваша кішка не торкалася миски з їжею понад 24 годин, негайно віднесіть її до ветеринара.

Читайте також: Як охолодити кота? – поради

Прокрутити вгору