Головна » Високі породи собак – фото, опис породи
Високі породи собак

Високі породи собак – фото, опис породи

Високі породи собак. Заводчики завжди прагнули вивести ідеальних охоронців та мисливців, і для цього вони схрещували собак великих порід із сильними. Складно визначити, яка ж найбільша порода собак, адже деякі міцні та масивні, інші – високі та худі. Є лише неофіційна думка, що до великих належать собаки з вагою від 45 кілограмів. Такі гіганти можуть викликати трепет, але більшість з них мають м’яку вдачу і віддані своїй родині.

До великих відносяться вихованці вище 60 сантиметрів і з вагою понад 40 кілограмів. Такі габарити здаються значними, але варто дізнатися, яка найбільша порода собак у світі, щоб зрозуміти, що ці габарити не такі й великі.

У топ дуже великих порід собак входять пси, що володіють високим ростом, потужним кістяком і величезною масою тіла. Завдяки таким параметрам вони є добрими охоронцями, мисливцями та пастухами. Також це вірні друзі та невтомні супутники.

Німецький дог

фото
Високі породи собак

Порода з’явилася Німеччині наприкінці ХІХ століття. Німецькі доги відомі своїми величезними розмірами та відмінною фізичною формою.

Пси виростають до 90 сантиметрів у загривку, їх вага прагне до позначки в 90 кілограмів. Чемпіон породи зростання виріс до 107 сантиметрів, лідер за вагою досяг 108 кілограмів. Рейтинг найбільших з собак, що нині живуть, також очолює німець. У Мічигані мешкає дог, висота в загривку якого — 111 сантиметрів.

Німці ненавидять самотність і намагаються якнайчастіше перебувати в компанії з людьми. Вони відмінно ладнають з дітьми та іншими вихованцями. Добре вловлюють настрій своїх господарів: завжди підійдуть у потрібну хвилину і ніколи не набридають. Доги відрізняються спокоєм та приязністю. Це розумний і вихований собака.

Цікаво  Мальтійська болонка харчування - поради

Сенбернар

фото

В результаті схрещування мастифів Тибету з собаками місцевих порід з’явилися сенбернари. Сталося це у середині XVII століття біля альпійського регіону. Жителі високо цінували сенбернарів за їх розміри та витривалість і використовували, щоб урятувати людей, які постраждали під час сходу лавин з гірських схилів. Завдяки чудовому нюху вони знаходили зниклих, а потім наводили рятувальників.

Зростання дорослих самців досягає 80-85 сантиметрів, вага може різнитися від 65 до 120 кілограмів. Абсолютний рекордсмен світу за вагою – собака сенбернара з вагою 166 кілограмів.

Характер сенбернарів грайливий і пустотливий. Якщо господар активно взаємодіє з псом, він стає спокійнішим і поступливішим. Він легко піддається дресування і відразу засвоює встановлені порядки. Ладить з усіма сім’янинами, одразу вловлює, до кого як треба ставитись, і добре підходить сімейним людям. Єдине, що може дратувати – маленький собака.

Леонбергер

Високі породи собак

Породу було виведено у німецькому Леонберзі у середині ХІХ століття і стала справжнім символом міста. Серед його предків – ландсири, сенбернари та собаки гірських порід. Від перших леонбергери отримали левову зовнішність і товсту подвійну шерсть, від другої та третьої – силу, витривалість і характер.

Дорослий пес важить 75-80 кілограм, зростає до 80 сантиметрів. Завдяки густій та довгій вовні він здається ще більшим у розмірах. Попри значні розміри, відрізняється спритністю.

Леонбергери вкрай віддані своїм господарям. Вони чудові компаньйони, які ніколи не залишать без ласки та уваги. Характер у собак спокійний та терплячий. Люблять дітей та активно взаємодіють із ними.

Пси добре піддаються навчанню і виконують будь-які команди господаря. З них виходять добрі охоронці. Вони безпомилково відрізняють своїх від чужих. Великих фізичних навантажень не потребують, але через розміри не можуть жити у квартирі. Утримувати леонбергерів найкраще у просторому дворі у регіоні із прохолодним кліматом.

Цікаво  Чи можна собаці їсти хліб?

Ньюфаундленд

фото

Ньюфаундленд родом з Канади. Насамперед їх використовували для перевезення ваг. Люди цінували породу за силу, витривалість та вміння ладити з іншими собаками. Нині роль ньюфаундлендів – рятувальник. Багато хто з них стає поводирями або собаками, призначеними для психологічної допомоги.

Пси в середньому важать 68 кілограмів, у висоту досягають 76 сантиметрів. У них потужні та міцні задні кінцівки, завдяки чому вони добре та швидко плавають. Подвійна вовна дозволяє Ньюфаундленд зберігати тепло навіть при вкрай низьких температурах. У народі відомі як водолази.

Собачий інтелект це те, чим відомі ньюфаундленди. Вони легко навчаються, добре вловлюють настрій людини та миттєво реагують на зміни. Відрізняються особливою відданістю. Агресію до людей не виявляють.

Бордоський дог

фото
Високі породи собак

Бордоський дог народився Францією. Спочатку його використовували для виконання важких робіт та захисту стад від нападів вовків.

Пси важать до 60 кілограмів і в загривку досягають 68 сантиметрів. Все тіло дога покрите товстою шкірою, що утворює безліч складок.

Попри великі розміри, цей породистий пес підходить для міського життя. Тривалих фізичних навантажень не потребує. Він дуже спокійний і врівноважений. Бордоський дог і безладдя – речі, які важко сумісні.

Читайте також: Великі собаки порода – різноманіття та особливості порід

Прокрутка до верху