Головна » Як потрібно доглядати за хом’яком?
Як доглядати за хом'яком

Як потрібно доглядати за хом’яком?

Як потрібно доглядати за хом яком? Хом’як – одне з наймиліших домашніх тварин. Однак, попри невеликі розміри, у хом’яків є специфічні потреби. Подивіться на них і готуйтеся зустріти свого малюка!

Хом’яки – чудові компаньйони! Вони маленькі, милі та смішні. З ними можна встановити майже такий же міцний зв’язок, як із собакою чи котом. Хом’яки, хоч і маленькі, проте пред’являють певні вимоги, яким ви повинні відповідати, щоб гризун був з вами задоволений. Це, перш за все, місце відповідних розмірів і якісного харчування. Що потрібно знати, перш ніж під вашим дахом з’явиться хом’як?

Базові знання про хом’яка

По-перше – і найголовніше: хом’як, хоч і крихітний і схожий на живу плюшеву іграшку, точно нею не є. Це маленьке, тендітне і дуже чутлива тварина, тому купувати його в якості живого подарунка дитині – дуже погана ідея.

Досить сильно його стиснути, щоб вихованець попрощався з життям… Дитина може нести спільну відповідальність за догляд за домашнім улюбленцем, але за жодних обставин не можна покладати виключну турботу лише на дитину!

Що таке хом’як?

Основа харчування хом’яків – повноцінні зернові суміші. Остерігайтеся харчі:

  • за вагою
  • з вмістом різноколірних чипсів
  • з високим вмістом жирових інгредієнтів – соняшник, горіхи тощо.

Робіть ставку на натуральну їжу, без додавання консервантів і чипсів. Поїдання хом’яком такої їжі можна порівняти з щоденним поїданням швидкоїжа. Можна, але який буде ефект – самі знаєте.

Цікаво  Догляд за їжаком в домашніх умовах

Приправте раціон свого хом’яка свіжими фруктами та овочами. Однак будьте обережні з фруктами – в них багато цукру. Тому рекомендується подавати їх на перекус один – два рази на тиждень, в невеликій кількості (шматочок розміром з маленький ніготь).

хом'як

Час щоденного догляду – як потрібно доглядати за хом яком?

Коли ви вирішуєте завести хом’яка, то на догляд за цим звіром вам піде близько 1-2 годин на день, цього вистачить на 2-3 роки. Подумайте, чи зможете ви впоратися з цим часом.

Кожен день потрібно міняти воду на свіжу і міняти порції корму в мисці. Щодня також потрібно знімати підстилку і грати з вихованцем.

Біг повинен тривати не менш як годину – на закритому ліжку або на підлозі в належним чином закритому приміщенні. Хоча хом’яки маленькі, вони справжні вулкани енергії та темпераменту! У природі вони щодня долають до кількох кілометрів вночі, тому потреба бігати закладена в їхній природі.

Коли хом’як активний?

Ви повинні знати, що хом’яки ведуть нічний спосіб життя, тому саме тоді, коли вся родина спить, вони найбільш активні. Подумайте, чи це вам не завадить. Вдень хом’як спить, а потім потребує тиші й спокою, часте порушення сну хом’яка значно скоротить його життя.

Житло хом’яка – одноповерхова клітка або акваріум

У хом’яка повинна бути досить велика, завжди чиста клітка, щодня свіжа порція корму і питної води. Однак, щоб цей гризун функціонував оптимально, йому також знадобляться щоденні фізичні вправи поза кліткою (принаймні 1 година).

Якщо ви не можете забезпечити своєму хом’яку відповідне житло (клітку або акваріум) з мінімальною площею:

  • 2400 см для хом’яків Джунгарського або Роборовського,
  • 3200 см для сирійських хом’яків.
Цікаво  Чим годувати декоративного кролика? - що можна, а що не можна давати кролику?

Котушка діаметром 20 см для маленьких і 27 см для сирійських хом’яків.

Тримання його в занадто маленькій клітці без можливості для пробіжок є порушенням його основних потреб.

Як потрібно доглядати за хом яком?

Приручення хом’яка – як потрібно доглядати за хом яком?

Хом’ячок звикне до свого опікуна, якщо його гладити та торкатися, звичайно, ніжно і з чуйністю. З першого дня багато розмовляйте з ним, він швидко звикне до вашого голосу. Після 2-3 днів відпочинку можна починати давати хом’яку ласощі з рук. Це наступний етап приручення. Вихованець буде готовий до того, щоб його погладили й взяли на руки, коли він сміливо залізе вам у руку!

Якщо у вас вдома вже є домашня тварина, наприклад кішка, ви повинні подбати про безпеку хом’яка, бо без нагляду він може стати легкою здобиччю. Ні в якому разі не можна допускати контакту хом’яка з іншою твариною – достатньо моменту інстинкту, щоб хом’як став перекусом.

Стадо хом’яків – 1 клітка = 1 хом’як!

Хом’яки абсолютні одинаки – незалежно від виду. Ніколи не тримайте двох хом’яків в одній клітці! Рано чи пізно між ними почнуться запеклі смертельні бійки – не перебільшення. Вони дуже територіальні тварини та, захищаючи свою територію, готові вбити супротивника!

Що ще потрібно пам’ятати? – як потрібно доглядати за хом яком?

Також пам’ятайте про відпустку. Хом’як може залишатися вдома один, але максимум 3-4 дні, звичайно, за умови, що у нього є достатній запас їжі (не швидкопсувні овочі, зерно) і води, а його квартира надійно захищена, щоб він не може вийти з нього. вийти або поранити себе, поки вас немає.

Також важливо перевірити, чи немає у кого-небудь з членів сім’ї алергії на шерсть хом’яка, оскільки це може бути протипоказанням для заведення цього гризуна вдома.

Читайте також: Як захистити кабелі від гризунів? та Обладнання клітки для хом’яків

Прокрутка до верху