Головна » Як вилікувати нежить у собаки?
Як вилікувати нежить у собаки?

Як вилікувати нежить у собаки?

Як вилікувати нежить у собаки? Нежить у собаки – це не хвороба, а симптом, який може супроводжувати інфекцію. Найчастіше це вимагає візиту до ветеринара або як мінімум – якщо його не лікувати, це може призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті тварини. Про що може свідчити нежить у цуценяти й дорослої собаки?

Нежить у собаки може виникати з різних причин, і хоча сам по собі він не є хворобою, найчастіше виникає внаслідок застуди. Це також може супроводжувати більш серйозні інфекції. Що часто турбує власників домашніх тварин, так це нежить у цуценя. У молодих собак ще не сформований імунітет, тому вони можуть гірше реагувати на застуду. Як боротися з нежитю у свого вихованця?

Нежить може виникнути у собаки будь-якого віку, але це не повинно викликати занепокоєння, якщо він не триває надто довго і не супроводжується іншими симптомами собаки. Це хвилює більшість власників собак. І це правильно – нежить у цуценяти може бути симптомом звичайної застуди або більш серйозної проблеми зі здоров’ям. Тварині повинен поставити діагноз лікар.

Причини нежиті у собаки можуть бути різними. Це можуть бути такі захворювання, як чума. Тоді, крім нежитів, у собаки з’являється кашель, температура і кон’юнктивіт.

Стан, який прямо вказує на застуду вашого вихованця, повинен спонукати вас відвідати ветеринара. Швидко проведене лікування допоможе запобігти розвитку інфекції, яка може призвести до пневмонії.

Якщо нежить у цуценяти дуже сильний, не проходить через 2 дні та стає густим, варто якомога швидше звернутися до ветеринара. Цуценята мають набагато меншу стійкість до різного роду інфекцій, і якщо їх не лікувати, вони можуть швидко призвести до ускладнень і навіть смерті тварини.

Як виглядає нежить у цуценяти й дорослої собаки?

собака в ліжку

Нежить у собак проявляється так само як і у людей. Тварина сильно чхає через подразнення слизової оболонки носа. Також є виділення і ніс дуже вологий. Симптоми нежиті у собаки:

  • Стікає водянистий нежить у собак зазвичай з’являється, коли тварина нервує. Якщо цей симптом зникає під час відпочинку, наприклад, під час сну, причин для занепокоєння немає.
  • Легкий прозорий нежить у собаки може бути симптомом вірусної або алергічної інфекції.
  • Липкий нежить у собаки може свідчити про грибкову або бактеріальну інфекцію.
  • Густий нежить із відтінком крові у собаки з однієї ніздрі може свідчити про затикання, наприклад, спричинену застряглим стороннім тілом. Необхідний швидкий візит до ветеринара.
  • Неприємні, гнійні виділення з носа можуть, своєю чергою, свідчити про проблеми з зубами. Такі симптоми не можна недооцінювати.

Нежить у собаки також може бути симптомом раку, тому, якщо вас турбує цей стан, проконсультуйтеся з ветеринаром. Чхання собаки, що супроводжується тертям носа об різні предмети, також може свідчити про наявність стороннього тіла.

Як вилікувати нежить у собаки?

Як вилікувати нежить у собаки?

Лікування нежиті у собаки завжди залежить від причини. Ніколи не давайте собаці людські ліки, навіть якщо їх використовувати сумлінно, вони можуть завдати шкоди тварині.

Якщо ваша собака має симптоми застуди, переконайтеся, що їй тепло і виведіть її на коротку прогулянку, щоб задовольнити її фізіологічні потреби. Якщо у вашої собаки нежить, їй слід більше пити. Також варто ізолювати його від інших тварин, щоб він їх не заразив. Якщо ваша собака погано переносить застуду, ваш ветеринар може порекомендувати введення препаратів, що зміцнюють імунітет.

Цікаво  Чи можна спати з собакою?

У разі бактеріальної інфекції можуть знадобитися антибіотики, але щоб визначити, чи це правильний курс дій, виконується мікробіологічне дослідження (мазок з носа). Для лікування собак використовуються протиалергічні препарати. Якщо причиною нежиті є стороннє тіло (воно може потрапити в ніс під час нюхання), необхідне втручання ветеринара.

Пам’ятайте також про профілактику простудних захворювань, які також нежитем, що турбує вашого вихованця. Не забувайте робити щеплення собаці, годувати її поживним кормом, висушувати шерсть після прогулянки під дощем, а також забезпечити відповідний одяг взимку та восени. Це важливо для молодих собак з короткою шерстю.

Читайте також: Як зрозуміти що собака захворіла?

Прокрутка до верху