Головна » Чому у кішки сльозяться очі?
Чому у кішки сльозяться очі

Чому у кішки сльозяться очі?

Чому у кішки сльозяться очі? Якщо кішка плаче, це може означати багато хвороб. Сльози з’являються не тоді, коли кішка в депресії, а коли щось йде не так. Подивіться, що може спричинити сльозотечу та як впоратися з котом, який плаче.

Котячі очі сльозяться

У кожної кішки на очному яблуці є пре рогівкова слізна плівка, яка забезпечує належне змащування ока та видаляє небажане сміття, що потрапляє в очі кота. Якщо є аномалія і сльози не течуть по носовому ходу, вони починають виділятися через очі. У деяких кішок сльози течуть регулярно, як-от перські та екзотичні коти. Це пов’язано з будовою їхнього черепа, який був змінений таким чином, що кішка має плоске обличчя. Це призвело до вкорочення слізних шляхів і спонтанної кровотечі поза ними. У інших кішок сльози не повинні з’являтися і зазвичай є симптомом хвороби або алергії.

Котячі очі дуже чутливі й схильні до різних захворювань. Всупереч зовнішньому вигляду, багато котів мають проблеми з очима, але коти дуже добре маскують біль. Подивіться, коли йти до ветеринара зі своїм котячим другом.

Третє віко, так зване мерехтіння, захищає кішку від забруднення. Третя повіка – це панцир для ока. Він виходить під час загрози або стресу, і якщо він постійно помітний, це може свідчити про хворобу, інвазію або травму. У цьому випадку варто відвезти кота на ветеринарний огляд. Неправильна конструкція мерехтіння також може призвести до сльозотечі або подразнення очей. При відсутності цієї частини ока кішки хронічно хворіють на кон’юнктивіт. Якщо у вашої кішки немає мерехтіння, ви повинні підтримувати її зір належним чином зволоженим.

Цікаво  Чому кішка не хоче обійматися?
Кіт плаче

Чому у кішки сльозяться очі?

Якщо у нас немає перса або екзота, а наша кішка рве, зверніться до ветеринара, який оцінить, чи не страждає кішка чимось серйозним.

  • Котяча лихоманка – дуже важке і серйозне захворювання, що вражає котів. Найчастіше нею страждають кошенята, тому сльозяться очі маленьких кішок можуть викликати занепокоєння. Щоб запобігти захворюванням кошенят, їх необхідно вакцинувати.
  • Механічні пошкодження – можливо, кішці щось потрапило в око і подразнило слизову, або вона об щось вдарилася. Рана перед очима дуже небезпечна, її необхідно лікувати у ветеринара.
  • Сухість очей (сухий кератокон’юнктивіт) – з очей можуть з’явитися жовті липкі виділення, які замінять сльози. Занадто сухі очі – захворювання, яке може призвести до сліпоти.
  • Кон’юнктивіт – якщо кіт страждає цим захворюванням, з його очей будуть виступати сльози й густі виділення вказуватимуть на захворювання. Кон’юнктивіт може виникнути через стороннє тіло, наприклад пил або алерген.
  • Алергія – у кішки може бути алергія на щось, і її очі, як і у людей, реагуватимуть на алерген сльозами або виділенням слизу. Слід провести дослідження і з’ясувати, на що у вашого вихованця алергія.
  • Катаракта – це захворювання частіше зустрічається у літніх котів. Кришталик ока мутніє, і кіт погано бачить. Регулярні огляди допоможуть запобігти розвитку захворювань очей.
  • Пороки розвитку повік – повіки кошеня можуть не розвиватися належним чином і розвивати запалення навколо очей, яке може викликати сльозотечу.

Коти чудово маскують свій біль, а сльози на очах кота є тривожним сигналом для господаря. Швидка реакція може дозволити діагностувати захворювання і зупинити розвиток інфекції або вірусу.

коту капають очі

Сльозяться одне око у кішки – чому у кішки сльозяться очі?

Якщо у вашої кішки сльозиться лише одне око, можливо, їй щось потрапило в око або у неї розвивається катаракта одного очного яблука. Цей стан повинен побачити ветеринар, який оцінить ситуацію. Якщо у нього є лише одна сльоза, а його око виглядає нормальним, можливо, він отримав якийсь подразливий пилок, який не шкодить здоров’ю кота. У разі сумнівів завжди звертайтеся до свого ветеринара.

Цікаво  Відсутність апетиту у кошеняти - які можуть бути причини?

Гігієна котячих очей

Якщо у кішки запалене око або сльозиться, ніколи не промивайте їй очі ромашкою, чаєм, перекисом водню або спиртом. Всі ці речовини будуть дратувати ніжні котячі очі та можуть тільки нашкодити вихованцеві, а то й призвести до сліпоти! Надто тривале зволікання з візитом до ветеринара може навіть призвести до сліпоти або пошкодження очей.

Власники кішок повинні завжди мати вдома відповідний препарат для гігієни котячих очей і при необхідності використовувати його відповідно до інструкції виробника. Можна змочити ватний диск теплою водою (попередньо прокип’яченою) або фізіологічним розчином і протерти таким чином очі кішці, а потім піти до ветеринара. Якщо у кішки немає відхилень у слізних шляхах, нема потреби занадто часто промивати область очей. Коти самі піклуються про свою чистоту й охоче миються.

Читайте також: Як допомогти кішкам пережити спеку?

Прокрутка до верху