Головна » Як допомогти кішкам пережити спеку?
Як допомогти коту в жару

Як допомогти кішкам пережити спеку?

Як допомогти кішкам пережити спеку? Коти також погано переносять спеку – не всі про це знають, маючи на увазі образ кота, що валяється на сонечку. Однак варто пам’ятати, що висока температура і перегрів не тільки неприємні для кішки, але й небезпечні для життя. Тож як йому допомогти у ці найтепліші дні?

Усвідомлення того, що варто допомагати собакам пережити спеку, досить велике, а котам у цьому теж потрібна наша підтримка. Прочитайте, що ми можемо зробити, щоб безпечно охолодити вашого кота та допомогти йому пережити найспекотнішу спеку.

Як охолодити кота в спекотну погоду?

Забезпечте кішці доступ до води

У жарку погоду необхідний вільний доступ до води. В ідеалі це повинно бути кілька мисок з прісною водою, тому що деякі кішки в цьому плані дуже вибагливі. Варто готувати воду навіть тим котам, які зазвичай мало п’ють або взагалі не п’ють з мисок – можливо, вона їм знадобиться при високій температурі. Однак, якщо коти точно не люблять стоячу воду, варто подарувати їм котячий фонтан, який зазвичай віддають перевагу котам. Зневоднення у котів є небезпечним для життя станом, тому безперечно варто інвестувати в рішення, яке коти приймуть.

Цікаво  Британський кіт - символ статусу і спокою

Якщо ми годуємо кота сухим домашнім кормом, ми також можемо зволожити його водою під час спекотної погоди або змінити раціон на вологий корм, який зволожить організм кота.

Крутий притулок для вашої кішки – Як допомогти кішкам пережити спеку?

Так само важливо, як доступ до води, мати прохолодне укриття в тіні. Нехай кішка знайде найхолодніше місце в будинку і залишиться там – навіть якщо це пральня або ванна кімната. Якщо ми помітимо, що кішка віддає перевагу певне місце, ми можемо поставити там ліжко. Крім того, ми можемо поставити пляшку із замороженою водою біля ліжка для кота. Ми також можемо використовувати для цієї мети охолоджувальний килимок – ті, що призначені для собак, також можуть використовуватися котами, але ми повинні звернути увагу, щоб вони не подряпалися кігтями.

Охолодження кішки рушником – Як допомогти кішкам пережити спеку?

Якщо ми бачимо, що наша кішка бореться зі спекою, ми можемо допомогти їй, погладивши її мокрим рушником. Коти охолоджують свою гармату, облизуючись, тому мокрий рушник зробить те саме. Звісно, робити це треба обережно й поступово. Слід уникати надмірної різниці температур, щоб уникнути термічного шоку – з цієї причини не рекомендується холодний душ або ванна. Хорошим рішенням, і, звичайно, більш м’яким, є розстелити на землі кілька вологих рушників – якщо кішка цього захоче або потребує, вона ляже на них.

Вентилятор або кондиціонер для кота

Охолодження приміщення, затінення за допомогою жалюзі або вентилятора служать як тваринам, так і людям. Але ми пам’ятаємо, що не можна залишати без нагляду пристрої, які можуть становити загрозу для тварин. Це особливо важливо у випадку з віялами – виберімо ту, яка має дрібну захисну сітку, яка не дає цікавій кішці просунути лапу, кігті чи ніс.

Цікаво  Чому у кішки сльозяться очі?
Кіт п'є воду
Як допомогти кішкам пережити спеку?

Чи варто стригти кота в спекотну погоду?

Останнім часом модно стригти кішку заради її теплового комфорту, а шерсть довгошерстої кішки має терморегулюючі властивості! Захищає від холоду взимку і перегріву влітку. Позбавляючись від шерсті, ми позбавляємо кішку найбільшого природного захисту. Тому робити цього не варто, але варто особливо подбати про шерсть кота – ретельно розчесати її, щоб не була сплутувана. Кота з короткою стрижкою потрібно ще краще захистити від спеки та взагалі не піддавати сонцю – це може призвести до інсульту та сонячних опіків через короткий час!

Кішка в машині – смертельна небезпека – Як допомогти кішкам пережити спеку?

Ніколи не залишайте улюбленця влітку в машині! Температура в закритому автомобілі підвищується із загрозливою швидкістю і є смертельною пасткою для домашніх тварин або маленьких дітей. Ви не повинні робити цього навіть протягом декількох хвилин – ви ніколи не можете бути впевнені, чи перебування поза автомобілем раптом не подовжиться, чи через скільки хвилин автомобіль не нагріється до небезпечного рівня. Пам’ятайте, що перехожий, який побачив тварину в автомобілі, має право розбити скло, якщо вважає, що здоров’ю або життю тварини загрожує небезпека. Щобільше, власника тварини можуть звинуватити у знущанні з твариною.

Навіщо потрібно охолоджувати кота?

Кішки, на відміну від людей, не потіють по всьому тілу. Єдині місця для випаровування надлишкового тепла – це вуха, ніс і подушечки лап. Тому кішка повинна охолоджуватися, торкаючись холодної поверхні або облизуючи себе водою. Надмірне перегрівання тіла кішки може призвести до інсульту.

Допомога бездомним котам може врятувати їм життя!

У спекотну погоду також варто пам’ятати про безпритульних котів, для яких спека також є загрозою. Просто поставте їм миски з водою, щоб мінімізувати ризик зневоднення або інсульту. Це маленький жест, і він може врятувати коту життя. Також варто – як і взимку – залишити тріснуте вікно в підвалі. Також вони є ідеальним укриттям від літньої спеки.

Цікаво  Породи білих котів - витонченість у вашому домі

Читайте також: Чи потрібно вигулювати кота?

Прокрутка до верху