Головна » Чи потрібно вигулювати кота?
Чи потрібно вигулювати кота

Чи потрібно вигулювати кота?

Чи потрібно вигулювати кота? Прогулянки з котами поки не дуже популярні. Виїзд під опіку господаря може стати цікавою пригодою для пухнастого чотирилапого. Вихованець зможе зблизька побачити жуків і птахів, відчути вітер і покататися в траві. Звучить як котячий рай! І це безпечно.

Виводимо кота на прогулянку

Навіщо гуляти зі своїм котом? У культурі вважається, що повідець зарезервований для собаки, а коти повинні бути вдома або бродити по сільській місцевості. Прогулянки з опікуном – це компроміс – кошеня зможе досліджувати природу, і при цьому буде під наглядом господаря. Самостійні котячі прогулянки можуть закінчитися дуже трагічно. Кішка може заразитися невиліковними хворобами, отримати багато фізичних ушкоджень і навіть померти. Домашню тварину теж можуть вкрасти, особливо якщо вона породиста. Кішки також можуть вбивати інших тварин і сприяти депопуляції видів птахів і дрібніших ссавців.

Кіт під контролем точно буде безпечнішим. Ви можете вирішити побудувати вольєр для кішки, відповідну садову огорожу або прогулянки на повідцю.

Чи можна виводити свого кота на прогулянку?

Звичайно! Якщо ваша кішка не має проблем з прогулянками на свіжому повітрі, це найкраще. У вигулювання кішки на повідцю є багато позитивних моментів. І всупереч видимості, це не забирає свободу кота і не обмежує її. Турбота про безпеку тварини є основною вимогою власника кота. Щасливий кіт – це здоровий і доглянутий кіт.

Цікаво  Британський кіт - символ статусу і спокою

Майте на увазі, що прогулянки підходять не кожному коту. Одомашненим котам це не завжди подобається. Деякі з них, особливо породисті коти, не люблять такого адреналіну та пригод, а воліють грати вдома з вудкою та спокійно спостерігати навколишнє з когтеточки. Якщо ми пробували гуляти з котом і бачимо, що йому там некомфортно (нервує озиратися, завмирає на місці, вигулькує, голосить, стрибає на опікуна або намагається втекти під кущі), то не змушуйте його. Прогулянки повинні бути задоволенням для обох сторін, а не стресом для кота. Якщо так, то вони можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Перші спроби вигулу повинні бути в затишному і тихому місці, якомога далі від машин, дітей, гуляючих людей з собаками. Прогулянка повинна бути короткою – 15 – 20 хвилин, і тільки кожну наступну поступово подовжувати (якщо кішці подобається така форма активності).

Кіт в лісі

Чи варто гуляти з котом на повідцю? – Чи потрібно вигулювати кота?

Але які саме переваги вигулу вашого кота?

 • Краще здоров’я – кіт, який буде гуляти, зможе насолоджуватися хорошим станом і більшою дозою фізичних вправ, ніж вдома.
 • Задоволення інстинктів – у кота, який живе на вулиці, будуть стимулюватися всі його органи чуття. З’являться птахи, різні рослини й субстрати. Учневі неодмінно буде цікаво все навколо. Крім того, він зможе точити кігті об кору дерев і лазити по нім. Не забувайте контролювати висоту підйому, вкорочуючи повідець.
 • Вплив на психічне здоров’я – активний кіт відчує радість перебування на природі та можливість активного відпочинку. Зміна навколишнього середовища займе кота.
 • Розваги для кота – спостерігати за природою з трави або вивчати нові аромати дуже весело для пухнастиків.
 • Фізична активність – кількість котів з ожирінням і надлишковою вагою в ці дні зростає. Нудьгують вдома коти з постійним доступом до калорійної їжі дуже легко набирають зайві кілограми. Прогулянки позитивно впливають на підтримку правильної фігури кішки. Крім того, кіт зможе повеселитися на вулиці й не вистачить сил розгулювати по дому. Якщо ваша кішка постійно будить вас вночі, ви можете спробувати вийти на прогулянку перед сном. Ви також можете звернутися до фахівця з поведінки кішок із проблемою.
 • Зміцнення зв’язків з господарем – кіт буде досліджувати світ разом зі своїм улюбленим членом зграї, тобто опікуном.
Цікаво  Як приручити кота до рук?
Чорний кіт в траві

Можливі негативні наслідки прогулянок з кішкою:

 • Кішці може не подобатися прогулянка, і вона буде відчувати стрес, виходячи на вулицю. Не змушуйте кішку виходити на вулицю і намагайтеся поступово переконати її користуватися шлейками й бути на свіжому повітрі.
 • Можлива втеча – якщо ми виберемо неправильну шлейку або порветься повідець, кіт може втекти. У разі наявності хороших повідців це не повинно бути проблемою. Завжди будьте пильні, виходячи з котом. Невдало підібрана шлея також може стати причиною того, що ваша кішка не любить прогулянок. Якщо ви помітили, що кіт тікає побачивши шлейки, варто перевірити іншу модель і потихеньку знайомити кота з нею.
 • Кішка надто любить прогулянки – якщо кіт не має достатньо привабливого середовища у квартирі й залишається там сам, то під час прогулянок він може відкрити нове життя – повне цікавих і захватних вражень. У цьому випадку кіт може почати регулярно або в певний час стояти біля вхідних дверей і наполягати на тому, щоб піти. Ні в якому разі не залишайте його без нагляду! Введіть прогулянки в певний час і дотримуйтесь цього часу, решту часу розважайте кота вдома, а коли він стоїть біля дверей, не звертайте на нього уваги. Однак при першому знайомстві з прогулянками слід пам’ятати про те, що прогулянки надто сильно подобаються.
 • Можливе підхоплення кліща – багато комах, у тому числі кліщі, можуть ховатися в траві.
 • Травма – якщо кіт сильно наляканий певним подразником, це може надовго вплинути на поведінку кота. Вибираючи місце для прогулянки з кішкою, краще уникати доріжок, де вигулюють собак, грають групи дітей, вибирати час і місця менш людні, трохи далі від машин і доріг.
Цікаво  Цікаві іграшки для котів своїми руками
Кіт гуляє

Аксесуари для прогулянки з котом – чи потрібно вигулювати кота?

Якщо ми хочемо вийти на прогулянку з котом, знадобляться два аксесуари: шлейка та котячий повідець. Шлея повинна добре підходити до тіла кота, а повідець можна вибрати відповідно до ваших потреб. Можна використовувати короткий шнур або автоматичний повідець. Безпека і комфорт вихованця – це найважливіше.

Читайте також: Чим годувати кошеня? й Купання кота – коли і як купати улюбленця?

Прокрутка до верху