Головна » Чим годувати кошеня?
кошеня з молоком

Чим годувати кошеня?

Чим годувати кошеня? Коли до нас в дім приходить маленьке кошеня, всі дуже радіють. Одразу розпочинаємо до заповнення закладки та отримання всієї необхідної інформації. Одне з питань, яке виникає тоді, це те, що повинні їсти кошенята.

Маленьке кошеня – великі потреби.

Який правильний раціон для кошенят?

Маленький організм росте дуже швидко, тому для правильного розвитку йому потрібен збалансований вологий раціон, адаптований до потреб хижака, багатий поживними речовинами. Як у кошенят, так і у дорослих кішок сухий корм не повинен бути в раціоні. Це призводить до зневоднення:
1(оскільки коти отримують більшу частину води з їжі, їм не потрібно пити), може пошкодити нирки, а також сприяє розвитку ожиріння, діабету
2 та формуванню струністів
3 і оксалату кальцію
4 у сечовому міхурі.

У раціоні маленьких кошенят також дуже важливі розмір і частота приймання їжі. Помилково залишати вільний, необмежений доступ до їжі – кішка повинна харчуватися невеликими порціями кілька разів на день, але їх повинен давати опікун. Кошенятам до року можна дозволити годувати «на вимогу» всякий раз, коли тварина сигналізує про голод.

Не переживайте надто про кількість з’їденої їжі – кошенята часто споживають величезну кількість їжі, тому що їх інтенсивно зростальний організм потребує великої дози енергії. Однак варто стежити за фігурою малюка, чи не починає він при великих порціях сильно набирати вагу. Коли кіт починає рости, його апетит поступово нормалізується, тому ви можете почати давати йому розраховані порції приблизно в перший день народження.

Цікаво  Чи можна кошенятам коров'яче молоко?
кіт п'є

Пити молоко? Це погана ідея! – чим годувати кошеня?

Всупереч поширеним міфам, котам не можна давати пити молоко. Після того, як мати закінчить годування, їм слід давати лише воду. Молоко містить шкідливі цукри й казеїн – білок, який може викликати у кошенят біль у животі, діарею і проблеми зі шлунком. З цієї причини не можна давати пити молоко як маленьким, так і дорослим кішкам, навіть як добавку.

Яким повинен бути корм для кошенят?

Як вже говорилося, в раціоні кошеняти не повинно бути місця сухому корму. Основу їх меню повинні складати тільки вологі страви з високим вмістом м’яса. Кішки, бувши облігатними м’ясоїдними тваринами, погано перетравлюють рослинні продукти, що дає велике навантаження на їх організм. Тому, купуючи корм для наших котів, слід звертати увагу на вміст у складі м’яса та продуктів тваринного походження. Чим менше рослинних інгредієнтів і вуглеводів, тим краще для здоров’я нашого кошеняти.

Особливу увагу слід звернути на вміст м’язового м’яса – добре, якщо в їжі його буде більше, ніж субпродуктів. Для цього варто ознайомитися з методикою маркування і пам’ятати, що «курка» за складом – це не те саме, що «м’ясо курки».

кошенята

Корм для кошенят

Багато власників вважають, що годування кошенят кормом для дорослих котів може їм нашкодити. Правда, однак, зовсім інша – багато в чому банки з позначкою «кошеня» є звичайним маркетинговим ходом. Велика частина якісних кормів не має версій для кошенят. чому Оскільки ці корми відповідають вимогам як дорослих, так і кошенят. Це означає, що якщо кішка їсть якісний корм, нам не потрібно дивитися, чи є на ньому напис «для кошенят». Адже коти, які живуть на волі, не розрізняють своїх жертв на кошенят і дорослих котів.

Цікаво  Чому у кішки сльозяться очі?

Так чому ж «корм для кошенят» такий популярний? Це відповідь компанії на тенденцію серед власників, які частіше прагнуть до продуктів, які, здавалося б, більше відповідають потребам їх вихованців. Насправді як правило, різниця полягає лише в калорійності корму – корм для маленьких котів зазвичай більш ситний, ніж корм для дорослих.

Чим годувати котів – сиріт? – чим годувати кошеня?

На жаль, коти не завжди приходять до нас після 12 тижнів, як рекомендують біхевіористи. Іноді буває, що на нашому шляху будуть кількаденні малюки, у яких померла мати або від них відмовилися. Як бути з вихованням кошенят, які ще не вміють їсти самостійно?

Звичайно, не варто тягнутися до коров’ячого молока, яке може серйозно нашкодити немовлятам. Хорошим рішенням може стати використання готових замінників молока, доступних у ветеринарів. Однак це не ідеальний варіант – часто склад цих продуктів залишає бажати кращого.

Інший варіант – приготувати замінники молока самостійно, але для цього потрібні відповідні знання та доступ до інгредієнтів. Без цього якість даного виду домашня заготівля буде гірше хороших комерційних продуктів. Домашній замінник молока для вирощування кошенят повинен бути заснований на знежиреному козячому молоці й добавках. Ось один із рекомендованих рецептів:

  • 250 мл козячого молока
  • 1 яєчний жовток
  • 1 г чистого таурину
  • 0,5 мл лососевої олії
  • 0,5 г мертвих пивних дріжджів

Перед подачею суміш потрібно охолодити й нагріти до 38 градусів. Годувати кошенят слід зі шприца, піпетки або пляшечки зі смочок. Кошенят слід годувати лежачи на животі, а після їди масажувати їм животик. У віці приблизно 4-5 тижнів ви можете спробувати давати їм перші вологі корми.

Дивіться також: Кіт

Прокрутка до верху