Головна » Найпопулярніші породи котів – оберіть свого ідеального улюбленця
Найпопулярніші породи котів - оберіть свого ідеального улюбленця

Найпопулярніші породи котів – оберіть свого ідеального улюбленця

Найпопулярніші породи котів. За даними Всесвітньої федерації кішок всього у світі існує 70 порід. Вчені-фелінологи виділяють понад 200, а загальну популяцію домашніх та вуличних кішок у світі оцінюють у 600 млн.

Мейн-кун

Мейн-кун

Вперше мейн-куни з’явилися у Північній Америці півтора століття тому. Відповідно до зоологічних досліджень, мейн-кун — корінний житель північноамериканського регіону.

Довжина дорослої кішки може перевищувати метр, а вага сягає 10-15 кг. Велику кішку відрізняє доброзичливий, спокійний і поступливий характер. А ще мейн-куни — ті ще співаки, чиє муркотіння підкорило багатьох любителів котів.

Сіамська кішка

Сіамська кішка

Батьківщина сіамської кішки – Таїланд, а перша згадка про неї зустрічається ще в 16 столітті. Довгий час ця порода кішок вважалася священною, а вивозити її із Сіаму суворо заборонялося.

Сіамську кішку ніколи не схрещували з іншими породами. Її регулярно включають до рейтингу найкрасивіших кішок та найкращих компаньйонів людини. Сіамський кіт – спокійний, який любить тишу і доброзичливий. Він легко залишається вдома один і не терпить метушні навколо себе.

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха кішка

Шотландські висловухі кішки поширені у всьому світі. Свою назву вони отримали завдяки кумедним висячим вушкам. Вони роблять кішку схожою на совеня, за що їх регулярно включають до рейтингу найкрасивіших кішок.

Ця порода кішок вперше з’явилася в Шотландії у 1960-ті. Офіційно зареєстрували її не одразу, спочатку визнавши вушка деформацією. Втім, незабаром ця порода здобула визнання у всьому світі.

Шотландська кішка – ідеальний варіант вихованця для життя у квартирі. У неї стриманий характер – кішка не любить тиску та зайвої ніжності, а ще високо цінує свою свободу. Вона відмінно підійде тим, хто поважає кішок за їхню незалежну вдачу і стримані прояви кохання.

Абіссинська кішка

Абіссинська кішка

Вперше абіссинська кішка з’являється в історичних пам’ятках Стародавнього Єгипту — у текстах та на малюнках у гробницях фараонів. Проте походить вона з Абіссінії, на ім’я якої й отримала свою назву. Наприкінці 19 століття цю породу кішок офіційно зареєстрували в Англії.

Цікаво  Породи білих котів - витонченість у вашому домі

Характер абіссинської кішки — енергійний, незалежний та грайливий. Кішка не любить сидіти на руках не з власної волі. Але якщо вона має таке бажання, то кішка не відстане від господаря, поки той не виявить до неї увагу. Ще абіссинська кішка неймовірно цікава – вона активно досліджує світ навколо, високо стрибає і пробує все на смак.

Британська короткошерста кішка

Британська короткошерста кішка

Офіційно цю породу кішок зареєстрували лише 1871 року, але вперше британську короткошерсту кішку згадують письмові джерела 18 століття.

Британська кішка – відмінний компаньйон для спокійного господаря. Вона охайно поводиться у квартирі, не нав’язує своє суспільство і не потребує підвищеної уваги. Вона не агресивна, делікатна і завжди зберігає гідність.

Ця порода кішок завжди потрапляє до рейтингу як найкрасивіших порід кішок, так і найпопулярніших. Британські кішки масово поширені по всьому світу.

Бенгальська кішка

Бенгальська кішка

Бенгальська кішка з’явилася у 60-ті як результат схрещування азійського леопарда та домашнього кота. Всупереч зовнішній схожості з дикою твариною, характер бенгальської кішки робить її відмінним компаньйоном для утримання у квартирі.

Ця порода кішок вважається однією з найрозумніших. Її представники люблять грати, освоювати високі місця, добре полюють і голосно нявкають. Бенгальський кіт не виносить самотності та завжди віддає перевагу компанії. Вона регулярно потрапляє в рейтинг найкрасивіших кішок та топ популярних кішок у світі.

Тайська кішка

Тайська кішка

Батьківщина тайської кішки – Таїланд. Тайці вірили в її магічну силу і були впевнені, що вона захищає будинок від злих духів. Перша згадка тайської кішки – “Книга поем про кішок”, 14-15 століття. Тут виявили її перше зображення.

Тайська кішка – це не тільки легендарні мигдалеподібні очі, але і гострий розум, приголомшлива витримка і віддане кохання. Ця порода не терпить конкуренції й уживається з другими тваринами лише у тому випадку, якщо вони знайомі з дитинства.

Цікаво  Чи потрібно вигулювати кота?

Канадський сфінкс

Канадський сфінкс

Ацтеки – перші, хто згадує лисих кішок. Говорили про них і в 30-ті роки 20 століття в Південній Америці. Але офіційним роком народження породи вважається 1966, а країна – Канадою.

Сфінкси активно шукають уваги людини, а їх характер скоріше нагадує собачий — вони віддані своєму господареві, постійно сидять на людині, приязні стосовно інших тварин та дітей.

Регдол

Регдол

Порода кішок регдол з’явилася в Каліфорнії 50 років тому, коли схрестили ангорську кішку та кота породи бірму. Регдолл – одна з найбільших кішок і поступається хіба що мейн-куну.

Попри разючий розмір, ця порода кішок – гарні добряки. У них спокійний характер, і вони комфортно почуваються з людиною — активно шукають її суспільства, люблять грати, а ще мають високі когнітивні навички. Регдолл – розумна тварина з чудовою пам’яттю.

Донський сфінкс

Донський сфінкс

Історія цієї породи кішок вкрай примітна. Наприкінці 80-х мешканка Ростова-на-Дону підібрала на вулиці лису кішку. Вона намагалася вилікувати тварину, але жодних проблем зі здоров’ям у кішки не виявилося. Так і з’явилася нова порода.

Донського сфінкса відрізняють відкритість до людей, любов до поцілунків та обіймів, а також бажання всюди супроводжувати господаря. Донський сфінкс із задоволенням проводить час із дітьми, не виявляє агресії та з радістю виконує команди господаря. Товариству інших тварин він віддає перевагу людині.

Перська кішка

Перська кішка

Перська кішка завжди входить у топ найпопулярніших порід. А за деякими оцінками — у топ 10. Її предки опинилися в Європі у 16 столітті. Розводили персів лише члени вищого суспільства як породу для аристократів.

Існують екстремальні перси з кирпатим носом і класичні з прямим. Незалежно від зовнішнього вигляду перська кішка – це спокійний, доброзичливий компаньйон, позбавлений агресії та теплий диван, що віддає перевагу, веселим іграм. А ще ці кішки дуже гарні та, як наслідок, популярні.

Скоттиш страйт

Скоттиш страйт

Порода кішки скоттіш страйт – це різновид шотландської висловухою. Її відрізняють коротка вовна плюшева і “правильні” стоячі вушка. Довгий час породу не хотіли визнавати – вважали, що вона нічим не відрізняється від британської. У класифікатор кішка потрапила лише 2004-го!

Цікаво  Чи можна кошенятам коров'яче молоко?

Характером скоттіш страйт нагадує висловухих побратимів. Вона високої думки про себе і тримається з королівською гідністю як з людьми, так і з іншими тваринами. Через це порода погано піддається дресуванню: кіт просто не вважає за потрібне виконувати команди, не розуміючи, які вигоди обіцяє йому послух.

Скоттіш страйт – чудовий компаньйон для великої родини. Це доброзичлива, відкрита до уваги та ласкам кішка, схожа на ведмежа, яка не нав’язуватиме свою компанію.

Оцикет кішка

Оцикет кішка

Оцикет – це експериментальна порода кінця 60-х. Її батьки — сіамська та абіссинська кішки. Свою назву кішка отримала через схожість із диким тваринним оцелотом.

Оцикет не любить самотність. Він воліє компанію людей, якщо люди не надто нав’язливі, або другої тварини, з якою оцикет добре ладнає. Оцикет підходить для життя у квартирі, любить активні ігри, але пустує рідко, проявляючи себе вихованою і кмітливою твариною.

Бурманська кішка

Бурманська кішка

Відкриває наш топ 10 мурманська кішка. З 12 століття вона неодноразово з’являлася в книгах і на картинах художників М’янми. До неї ставилися там з великою повагою і навіть дозволяли заходити до храмів – за легендою, саме бурма проводжає господаря у потойбіччя.

Бурма – витончена тварина з шовковою блискучою шерстю. Попри щільне додавання, вона активна, швидко бігає й із задоволенням полює. Бурма рідко буває спокійна, радісно зустрічає будь-які пропозиції пограти та веселиться навіть у похилому віці.

Тонкінська кішка

Тонкінська кішка

Перша поява тонкінської кішки – Америка 50-х років минулого століття. Тоді воно пройшло непоміченим, щоб через 10 років завоювати кохання кошатників усього світу.

Тонкінська кішка походить від бірманської та сіамської й схожа на них характером. Це сімейна порода кішок, яка нудьгує без компанії, з цікавістю ставиться до дресування та абсолютно позбавлена агресії.

Читайте також: Маленькі породи котів – ідеальні домашні улюбленці

Прокрутка до верху