Головна » Породи чорних котів – містичні та чарівні супутники
Породи чорних котів - містичні та чарівні супутники

Породи чорних котів – містичні та чарівні супутники

Породи чорних котів. Чорний – один із наших улюблених кольорів. Тим часом чорні кішки вже не такі популярні. Чому? Представляємо найкрасивіші породи чорних кішок!

Безперечно, чорні кішки дуже гарні. На жаль, з якоїсь причини людина звинуватила їх у всіх бідах цього світу. Колись їх вважали помічниками відьом та чаклунів. Їх підозрювали в одержимості демонам. І до цього дня в багатьох культурах вони вважаються синонімом невдачі та нещастя. Тим часом ми наполягаємо на тому, що чорні кішки справді унікальні, але тільки в позитивному значенні цього слова. Ось породи чорних кішок, які приведуть вас у захват!

Породи чорних кішок

Кішки з шерстю кольору вугілля існують з часів найдавніших домашніх котів. А які породи котів можуть бути чорними?

Список порід кішок, у яких допускається чорний колір вовни, можна довго перераховувати. Чорний колір вовни первинний і тому трапляється практично у всіх порід. Однак не завжди комбінація генів дозволяє йому проявитися, та й кішки не завжди чорні. Іноді це один із багатьох кольорів, присутніх у них. Проте є породи, котрим чорний колір є обов’язковою ознакою. Чи багато таких порід? Дізнаймось.

Бомбейська кішка

Бомбейська кішка

Бомбейська кішка – фактично єдина кішка, яка є породою чорних кішок. Чому? Тому що це єдина кішка, яка дозволяє лише чорний колір вовни. Вона нагадує мініатюрну чорну пантеру. І це також було припущенням селекціонерів, які намагалися створити Бомбей. Шерсть цієї кішки тонка і блискуча, як оксамит, що ще більше підкреслюють гірчичні очі. Крім того, у цієї породи маленькі та округлі, досить широко розставлені вуха та злегка втоплений ніс. “Ідеальну” бомбейську кішку важко вивести, тому порода досить сильно мінлива і не завжди вдається досягти всіх бажаних цілей у її зовнішньому вигляді. Однак це не має великого значення з огляду на чарівний характер бомбейської кішки. Зрештою, бомбейська кішка – одна з найдобріших і лагідніших кішок з усього сімейства котячих.

Цікаво  Якого вихованця вибрати?

Чорна савана

Чорна савана

Саванна кішка – це гібрид домашньої кішки та дикого сервалу. Вона вважається однією з найбільших домашніх котів. Подібність (як за зовнішністю, так і за характером) із предком залежить від покоління. Як і сервал, савана може бути чорною, без плям і цяток. За чорне забарвлення сервалу відповідає генетична мутація, внаслідок якої виробляється більша кількість темного пігменту (меланіну). Меланізм протилежний альбінізму. У природі чорний сервал зустрічається дуже рідко. За багато років було задокументовано лише кілька таких випадків. Чорні совані кішки, на щастя, дещо більш численні.

Чорна перська кішка

Чорна перська кішка

Перси, як і раніше, є найпопулярнішою породою кішок. Однак, чи часто ми бачимо чорних персів? Ні! Мало хто знає, що чорний колір є прийнятним для вовни цієї породи. З усім тим, чорна перська кішка – одна з найважчих виставкових особин. І все ж таки чорні перси виглядають навдивовижу. Їхня вовна вимагає багато догляду, але результат вартий усіх жертв. Тривале перебування на сонці може викликати коричневе знебарвлення хутра нашого котячого аристократа, тому, щоб зберегти колір вовни, чорні перси повинні уникати сонця. Вологе і надмірне линяння також надають руйнівний вплив на пухнастий скарб. Ніс та подушечки лап чорні або коричневі. Екзотичні кішки – тобто короткошерсті різновиди персів – також можуть бути чорними.

Європейська кішка

Європейська кішка

Неможливо не згадати про нашу улюблену породу. Ці кішки можуть бути будь-якого забарвлення. І суцільне чорне забарвлення.

У чорних кішок є свої шанувальники, проте вони мають багато і противників. Чорних кішок найважче прилаштувати, вони викликають певну недовіру. Можливо, справа в їхній містичній зовнішності? Чорний колір завжди асоціювався у людей із таємницею. А люди інстинктивно бояться того, що не знають. Тим часом ми бачимо у чорних кішках лише позитивні якості. Вовна чорних кішок м’якша, ніж в інших.

Цікаво  Коли можна віддавати кішок і собак?

Читайте також: Порода сірих котів – величні та елегантні компаньйони

Прокрутка до верху