Головна » Породи котів з великими вухами – чарівні супутники
Породи котів з великими вухами - чарівні супутники

Породи котів з великими вухами – чарівні супутники

Породи котів з великими вухами. Навіщо коту великі вуха? Не лише щоб краще чути. У всього сімейства котячих слух і без цього чудовий. Виявляється, великі вуха допомагають у терморегуляції. У разі підвищення температури повітря вуха стають червоними, гарячими, що дозволяє прискорити теплообмін. Помічали, що часто у кішок родом зі спекотних регіонів вуха більше, ніж у їхніх північних родичів?

Абіссінська кішка

Абіссінська кішка

Одна з найдавніших порід родом з Африки. Це кішка середніх розмірів із широко розставленими вухами. Короткошерсті абіссинці мають незвичайне забарвлення: змішання кольорів робить шерсть, що переливається, грати на сонці. Для представників породи характерний веселий характер, товариськість, вони добре вписуються у велику родину.

Сфінкс

Сфінкс

Нащадки цих вухатих кішок жили у палаці фараона, але згодом єгипетські гени загубилися і несподівано виявилися в Канаді лише 50 років тому. Майже всі вони позбавлені вовни. Це поступливі, товариські та високоінтелектуальні вихованці. Спокійно ставляться до дітей, готові виносити їхні витівки. Ці кішки не кусаються і не дряпаються у процесі гри.

Орієнтальна кішка

Орієнтальна кішка

Батьківщина цих вихованців – Таїланд. Представники породи мають інопланетну зовнішність: великі розсунуті клиноподібні вуха, розкосі очі та подовжене тіло. Такі кішечки не переносять самотності й добре піддаються дресуванню. Орієнтали дуже доброзичливі, грайливі та віддані друзі.

Девон-Рекс

Девон-Рекс

Породу вивели в Англії лише 70 років тому. Це одні з найбільш разючих представників котячих: у них коротка кучерява шерсть, величезні очі та низько посаджені вуха, схожі на крила метелика. Активні, допитливі вихованці дуже прив’язуються до власника. Їхні звички схожі більше на собачі, ніж на котячі.

Цікаво  Рідкісні породи котів - незвичайні улюбленці

Ельф

Ельф

Назву порода отримала через ельфійські загнуті вуха, які з’явилися в результаті схрещування сфінкса та американського керла. Такі кішки можуть мати різні забарвлення: білий, шоколадний, червоний, блакитний та колор-пойнт. Цікаві та розумні кішки дуже ласкаві, але при цьому не нав’язливі. Добре уживаються з іншими домашніми улюбленцями – кішками, собаками й навіть гризунами. Для ельфів дуже важливим є збалансоване харчування, оскільки для них характерний прискорений обмін речовин.

Балінезійська кішка

Балінезійська кішка

Близький родич сіамської породи, лише з довгою шерстю. Розумні, але норовливі тварини. Недолюблюють дитячі витівки та вимагають поважного ставлення. Підійдуть сім’ям з дітьми, що підросли.

Мейн-кун

Мейн-кун

Найбільша аборигенна порода з великими та гострими вухами, які закінчуються пензликами. Розумні, ненав’язливі вихованці мають добру і лагідну вдачу. Терплячі до дітей, люблять грати з ними та ніколи не скривдять дитину.

Особливості догляду

Вихованцям з великими вухами потрібен особливий догляд:

  • Регулярне очищення вушних раковин допомагає у профілактиці інфекцій та різних захворювань.
  • Збалансоване харчування підтримує здоров’я та забезпечує особливі потреби тварини залежно від породи.

Читайте також: Породи білих котів – витонченість у вашому домі

Прокрутка до верху