Головна » Породи котів з короткими лапами – унікальні домашні улюбленці
Породи котів з короткими лапами - унікальні домашні улюбленці

Породи котів з короткими лапами – унікальні домашні улюбленці

Породи котів з короткими лапами. Коли природа створювала кішку, вона, напевно, була в дуже хорошому настрої. Нічим іншим не пояснити зашкалюючу дозу краси та грації, яку відсипали вусатим-смугастим. Готуйте ваші серця – сьогодні має бути помірний рівень милоти – породи котів з короткими лапками.

Пухнастик на коротеньких, як у такси, ніжках, викликає змішані почуття: з одного боку розчулення і бажання терміново взяти на ручки, з іншого — подив і сміх. “Як він цим бігає?”, – Ви здивуєтеся, але чудово бігає і навіть стрибає. Розмір, знаєте, не важливий, головне — вміти користуватися.

Порід коротколапих кішок не так багато і виникли вони спочатку, як і багато інших, через мутацію. Перші згадки котів із короткими лапками відносяться до 1944 року. Тоді в Англії задокументували цілу династію – чотири покоління коротколапих кішок. Зазначається, що тварини не мали особливих проблем зі здоров’ям.

Манчкін

Манчкін

Найвідоміша порода коротколапих кішок і виток деяких інших порід-коротконіжок. Міжнародна асоціація кішок визнала породу у 1995 році. Шуму кішка-такса наробила чимало — багато хто був стурбований потенційними проблемами зі здоров’ям у таких кішок.

Манчкін – це невеликі тварини, максимальний зріст – 20 см, вага до 4 кг. Живуть, в середньому 12-14 років, шерсть може бути як короткою, так і довгою, варіантів забарвлення також багато.

Манчкін люблять увагу, активні та балакучі, ладнають з дітьми та іншими домашніми тваринами. Прекрасно бігають, деруться і навіть стрибають. Багато власників таких кішок помічають, що тварини вміють смішно сидіти – витягнувши задні лапки на один бік. У дитячих книжках у подібній позі іноді малюють русалочок. А ще деякі манчкини вміють робити стовпчик, тобто підійматися вертикально, притиснувши передні лапки до грудей.

Цікаво  Як гратися з котом?

Що стосується хвороб, то манчкіни схильні до сечокам’яної хвороби, розвитку пухлин та проблем із суглобами.

Скоттіш-кілт

Скоттіш-кілт

Якось заводчики подивилися на манчкина і подумали, що короткі лапки — це, звісно, мило, але мало. Тоді коротколапого схрестили з висловухою та сильно підвищили градус милоти у світі. Дуже хочеться сказати: обережніше, так і криги в Антарктиді разом розтанути можуть!

Скоттіш-кілт успадкував від скоттиш-фолда не тільки вушка, а й характерну круглу мордочку та оксамитове хутро з густим підшерстком. До речі, кошенята можуть народжуватися і прямовухими, цей ген нікуди не подівся.

Скоттіш-кілти доброзичливі, грайливі та неконфліктні. В принципі, не дивно — битися короткими лапками — така собі ідея.

Кінкалоу

Кінкалоу

Якщо заговорили про котячі вушка, то вони можуть бути загнуті не тільки вперед, а й назад. Це характерно для американського керла та його нащадка від манчкіна – кінкалоу.

Для кінкалоу характерні не лише короткі ніжки та загнуті вушка, а й коротка, густа м’яка шерсть. Характер майже золотий — це кішки компанії, люблять усіх навколо і не проти прогулянок на шлейці. Самотності, щоправда, не виносять, тож доведеться кинути роботу, щоб постійно радувати свого милого коротко ніжку.

Менует (наполеон)

Менует (наполеон)

Менует, він же наполеон, це гібрид манчкіна та перської кішки. Пухнастий, профіль характерно плескатий, лапки з-під хутра ледь видно — ну принадність нестерпна. На відміну від порід, про які йшлося вище, наполеони – хлопці з характером. Перси поділилися з нащадками своєю неповторною незалежністю та вмінням дивитися на світ зверхньо (хоч і знизу). Кішки цієї породи флегматичні та не завжди готові до палких обіймів. Але не агресивні й прекрасно уживаються з усіма.

Цікаво  Європейська короткошерста кішка - все що потрібно знати

Бамбіно

Бамбіно

Скажімо одразу: не для всіх. Якщо не любите сфінксів, бамбіно теж не оціните, бо це лисий кіт на коротких ніжках. Нащадки манчкіна та сфінкса взяв від батьків усе найкраще. Більш міцний і широкий у кістки, ніж сфінкс, але без вовни або в легкому пуху, з характерними складочками та милими маленькими лапками. Втім, ця порода примудряється підносити заводчикам сюрпризи: у бамбіно можуть народитися кошенята з нормальними лапами та вовною.

Бамбіно дуже кмітливі й навіть хитрі (це від сфінксів), люблять сидіти на руках (швидше за все просто тому, що мерзнуть), швидко знаходять спільну мову з дітьми та іншими тваринами та люблять командувати. У принципі, зазвичай ніхто такій милій диктатурі не чинить опір.

Читайте також: Породи котів з великими вухами – чарівні супутники

Прокрутка до верху