Головна » Рідкісні породи котів – незвичайні улюбленці
Рідкісні породи котів - незвичайні улюбленці

Рідкісні породи котів – незвичайні улюбленці

Рідкісні породи котів – незвичайні улюбленці. Точна кількість порід кішок у світі не визначена досі, і різні організації називають свої цифри: 44 (CFA), 49 (Міжнародна федерація кішок (FIFe)) та 73 (Міжнародна асоціація кішок (TICA)). За іншими даними, їх – не менше 200. Фокус вирішив зібрати 10 найрідкісніших порід цих тварин, ґрунтуючись на інформації The Cat Fanciers’ Association (CFA), міжнародної організації з розведення та виведення нових порід кішок.

Турецька ангора

Турецька ангора

Турецька ангора родом з Анкари (раніше Ангора), Туреччина. Її характерна риса – шовковиста біла шерсть. Перші згадки про породу належати до Франції XVI ст. Приблизно в кінці 1800-х – на початку 1900-х років турецька ангора вже добре зарекомендувала себе в Європі.

Розводити цих кішок бралися в Персії у 1900-х роках, проте це не увінчалося успіхом, і вони зникли як окрема порода. Ситуацію вдалося виправити лише в 1960-х роках, коли в зоопарку Анкари почали розводити кішок з білою вовною та блакитними, золотими очима або з яскраво вираженою гетерохромією (одне око золотаве, друге блакитне). 1962 року адміністрація зоопарку дозволила американському полковнику та його дружині відвезти додому пару кішок. Після цього ще кілька інших жителів Заходу отримали турецькі ангори, і порода була офіційно затверджена в Північній Америці у 1970-х роках, отримавши подальше поширення у всьому світі.

Американський бобтейл

Американський бобтейл

Заводчики у Сполучених Штатах створили американських бобтейлів шляхом розведення диких домашніх котів з характерними короткими хвостами наприкінці 1960-х років. Робота селекціонерів зрештою призвела до появи перших справжніх американських бобтейлів, великих та здорових. Жодних інших порід у цю лінію ніколи не вводили. Американські бобтейли дуже витривалі та, як відомо, не мають серйозних проблем зі здоров’ям.

Цікаво  Чи можна кошенятам коров'яче молоко?

Європейська бурманська

Європейська бурманська

Загалом більшість реєстрів кішок не роблять відмінностей між звичайними бурманськими кішками та європейськими бурманськими кішками, але тільки не CFA. Усі бірманські кішки походять від однієї кішки, Вонг Мау, яка була першою бурманською кішкою, завезеною до США у 1930 році та пов’язаною із сіамською кішкою. Одноколірних кошенят, що з’явилися після в’язки, відібрали для подальшого розведення, і бурма поширилася навіть у Великій Британії.

З того часу Сполучені Штати та Європа розробили різні стандарти породи для бурманських кішок, що призвело до різниці. Це робить європейських бурманців досить рідкісними, тоді як американські більш поширеними.

Шартрез

Шартрез

Шартрез – рідкісна порода кішок із Франції, яка, як вважається, має давнє походження. Дослідження показали, що кішки шартрез, ймовірно, з’явилися в Стародавній Персії й були завезені до Франції з лицарями, що повернулися з хрестових походів. Вони жили в основному при монастирях, ставши важливою частиною побуту ченців. Згідно з легендою, назва порода шартрез отримала на честь картезіанських ченців, з якими жили ці кішки. Найраніша задокументована історія шартрез у Франції належати початку XVI століття і не пов’язана з унікальною текстурою та кольором вовни породи.

Корат

Корат

Корат – стародавня порода кішок із Таїланду. Найраніші згадки про неї зустрічаються в “Книзі віршів про кішок” або “Смуд Хой про кішок”, яка була написана в період Айодх’ї в сіамській історії (1350-1767). Айодхья – стародавнє місто в Індії, відоме як центр паломництва, яке вважається місцем народження бога Рами та столицею легендарного царства Кошала.

Згідно з книгою, корат – порода, яка приносить удачу. Корати бувають лише одного кольору, що описується як синій зі сріблястою “поволокою”. Вперше порода була показана в Англії у 1800-х роках, але тоді їх представили як сіамських кішок суцільного блакитного кольору. Першу відому на Заході пару коратів було привезено до США в 1959 році.

Цікаво  Чому тварини сліпі при народженні?

Гавана браун

Гавана браун

Порода гавана браун була спеціально виведена на початку 1950-х років в Англії групою британських любителів кішок, що хрестили сіамських кішок забарвлень “шоколадний пойнт” та “сил пойнт” із чорними домашніми короткошерстими кішками, щоб отримати шоколадно-коричневих кошенят.

Гавана браун була вперше визнана офіційною породою Керівною радою Cat Fancy (GCCF) у 1958 році. Спочатку порода називалася іноземною короткошерстою каштановою, а в 1970 її назва була змінена на гавана браун (гавана коричнева).

Бурмілла

Бурмілла

Порода бурмілла виникла в Сполученому Королівстві в 1981 році, коли кіт породи перська шиншила, куплений баронесою Мірандою фон Кірхберг у подарунок своєму чоловікові, ненадовго втік з дому і погуляв з бузковою кішкою. Чотири кошенята, народжені в результаті випадкової зустрічі, виявилися настільки красивими, що для них було запущено програму розведення. Породу назвали бурмілла, поєднавши в назві породи батьків (шиншила та бурма). Порода досі вважається досить рідкісною, оскільки у світі мало її заводчиків. У Великобританії вона до сіх у рангу експериментальною, а в інших країнах ще не прийнято основними реєстрами.

Лаперм

Лаперм

Кішки породи лаперм знамениті своїм довгим кучерявим хутром, яке буває різних кольорів і візерунків.

Як і деякі інші породи в цьому списку, лаперм була спонтанною генетичною мутацією у звичайному посліді смугастих кішок. Перше кошеня лаперм народилося 1982 року на фермі в Орегоні, що належить Лінді Коехл. Серед шести кошенят був один майже лисий зі складками на шкірі. Лінда сумнівалася у його життєздатності, але вирішила залишити.

Через шість тижнів він почав покриватися кучерявою шерстю, яка в міру дорослішання тварини ставала густою і шовковистою, а також почала ще більше завиватися, що і стало в результаті характерною ознакою породи. Цю особливість успадкували кілька кошенят, народжених від Керлі (так Лінда назвала кошеня). Зрештою господиня ферми вирішила відібрати кілька кучерявих кішок і виявила, що ген кучерявості був домінантний в обох батьків. Коехль назвала нову породу Лаперм на честь її унікальної вовни.

Цікаво  Як зрозуміти що в кота глисти?

Єдиний стандарт породи вперше був написаний 1997 року. З 2020 року порода набуває статусу закритої у всіх федераціях, а це означає, що схрещування лаперми з іншими породами кішок для стабілізації фенотипу будуть заборонені.

Читайте також: Породи котів для дітей – найкращі друзі малечі

Прокрутка до верху