Головна » Як доглядати за Сирійським хом’яком?
Як доглядати за Сирійським хом'яко

Як доглядати за Сирійським хом’яком?

Як доглядати за Сирійським хом’яком? Сійський хом’як – невеликий гризун, хоча і найбільший представник свого виду. Ця тварина дуже розумна і ніжна за своєю природою. Швидко звикає до господарів і до нового місця. Сирійському хом’яку потрібна велика клітка і колесо, а також цікаві місця для прогулянок або ігор.

Сирійський хом’як – найбільший з одомашнених хом’яків. Більший тільки європейський хом’як, але він живе в дикій природі, на невеликій території й знаходиться під охороною. Інтелект сирійських хом’яків порівнюють з інтелектом щурів – а щури дуже розумні гризуни.

Сирійський хом’як: як він виглядає?

Дорослі сирійські хом’яки досягають довжини в кілька сантиметрів і ваги в межах 100 – 250 грамів. Правильну вагу тварини визначають за зовнішнім виглядом: він залежить від розміру і статури тварини.

Хом’як нормальної ваги – це той, у якого немає жирових булочок і ребер. Регулярне зважування хом’яка є надзвичайно важливим – раптові зміни ваги є першою ознакою того, що ваш хом’як хворий.

Шерсть сирійського хом’яка може бути кремовою, сірою, коричневою, популярні також плямисті сирійські хом’яки.

Хом'як на руках

Характер і поведінка сирійського хом’яка

Походження сирійського хом’яка найбільшою мірою визначає його характер. Народжений у зареєстрованому розпліднику, маючи позитивний контакт з людьми з самого початку, він буде доброзичливим. Приручити хом’яка із зоомагазину або псевдорозплідника – це лотерея – вдасться чи ні.

Цікаво  Як приручити хом'яка? - поради

Сирійський хом’як ніжний і цікавий, швидко звикає до господаря. Він розпізнає його голос і запах, тому розмова з хом’яком є ​​першим і найважливішим етапом його приручення. Хом’яки, які в дитинстві не постраждали від людини, зазвичай не проявляють агресії.

Сирійський хом’як: догляд – як доглядати за Сирійським хом’яком?

Оскільки сирійські хом’яки більші за звичайних джунгарських, їм потрібна більша клітка та іграшки. Мінімальний розмір основи клітини для хом’яків – 80 х 40 см. Чим менша клітка, тим більше хом’як який у природі щодня долає кілька кілометрів, відчуває себе в пастці. У цьому випадку він може стати розчарованим і агресивним.

Чим більше клітка, тим краще його настрій, і зміни в поведінці помітні відразу після зміни квартири. Відстань між прутами клітки не повинно перевищувати 1,2 см – струнка особина легко протиснеться через широку.

Клітка для хом’яків повинна містити:

  • Котедж,
  • котушка (мінімум 27 см в діаметрі),
  • мережа тунелів (але не пластикових),
  • миска для їжі та поїлка або миска для води.

Сирійський хом’як може жити й в акваріумі відповідних розмірів, звичайно з доступом повітря. Їй потрібен товстий шар підстилки, у якій можна рити тунелі. Пам’ятайте також, що ці малюки справжні чистильники, тому потрібно регулярно чистити клітку для хом’яків і замінювати тирсу або інший субстрат. Також потрібно почистити чашу і переконатися, що в поїлці не накопичується вапняний наліт.

Що їсть сирійський хом’як?

Сирійський хом’як харчується в основному насінням і плодами, найпростіше буде купити спеціальний корм для хом’яків. Крім того, іноді варто приготувати йому несолоне м’ясо, дати моркву або яблуко.

У сирійських хом’яків може розвинутися діабет або ожиріння, тому важливо не перевищувати кількість цукру в їх раціоні. Ви також можете давати йому молочні продукти.

Цікаво  Догляд за морською свинкою - рекомендації та поради
хом'як бігае по ковдрі

Скільки часу потрібно, щоб приручити сирійського хом’яка?

Залежно від породи хом’яків процес приручення відрізняється. У випадку з сирійськими хом’яками вам знадобиться кілька днів, іноді близько 3-4 тижнів. Наберіться терпіння протягом цього часу. Хом’яку необхідно пізнати своє нове оточення і присутні в ньому запахи.

Також йому знадобиться кілька хороших днів, щоб звикнути до голосу сім’янин і не асоціювати його з можливою загрозою.

Чи можна тримати хом’яків? – як доглядати за Сирійським хом’яком?

Сирійські хом’яки не люблять коли беруть їх на руки, тому що тоді вони не почуваються ні стабільно, ні комфортно. Особливо на початковому етапі приручення краще з ним взагалі не спілкуватися. Ви можете дати йому понюхати руки (тільки стежте, щоб він не вкусив), але не тримайте його принаймні протягом першого місяця після того, як принесли додому.

Чи люблять хом’яки, коли їх гладять?

Хом’яки взагалі люблять людський контакт. Хоча вони не люблять, коли їх беруть на руки, але дуже раді, коли їх гладять і чухають. Як тільки він буде приручений, ви можете спробувати показати йому любов таким чином.

Найбільш «осілі» хом’яки, які часто мають можливість погуляти по дому, люблять полежати на грудях або животі – тоді вони притискаються до людини, іноді навіть засинають.

Скільки живе сирійський хом’як? – як доглядати за Сирійським хом’яком?

Сирійський хом’як живе найдовше з усіх видів хом’яків – в середньому 2-3 роки, але зустрічаються хом’яки віком від чотирьох років і старше. Багато що залежить від походження гризуна, умов його проживання до і після усиновлення, а також від того, як ви за ним доглядаєте.

Найдовше живуть хом’яки, які мають – кажуть просто – душевний спокій. Якщо вони живуть комфортно і не повинні боятися присутності людини, вони не ховаються від нього і не піддаються стресу.

Іноді сирійські хом’яки генетично обтяжені хворобами, які змушують гризунів вимирати набагато швидше.

Читайте також: Обладнання клітки для хом’яків

Прокрутка до верху