Головна » Чи можна чіпати цуценят після народження?
Чи можна чіпати цуценят після народження

Чи можна чіпати цуценят після народження?

Чи можна чіпати цуценят після народження? Цуценят можна забирати з народження, але мама повинна це дозволити. Не бійся – він знає твій запах, тому потім не відкине малечу.

Ваша собака народила? Вітаємо, ви щойно стали бабусею-собакою. Маленькі собаки – це багато радості, але й багато обов’язків. В одному посліді може бути до десятка цуценят. Кожен милий по-своєму, і важко встояти перед чарівністю носика.

Цікаво, коли можна починати гладити та брати на руки собачих дітей? Вам варто хвилюватися, що собака не впізнає свого малюка по запаху?

Маленькі собаки – коли можна чіпати цуценят?

У перші 48 годин після пологів у собаки виділяється перше молоко, багате необхідними малюкам антитілами, а також мікро і макроелементами. Ваша роль як доглядача полягає в першу чергу в тому, щоб усі цуценята в посліді пили однаково.

Перші дні собачки проходять переважно увісні, повзають і шукають мамині смочки. Вони народжуються сліпими та глухими, і їхній нюх є їхнім провідником. Лише через десяток або близько того днів у собаки розвиваються інші органи чуття, за допомогою яких вона сприймає навколишнє середовище.

Якщо якесь цуценя слабше і має проблеми «впиватися» в мамине молоко – ваша роль йому це зробити. Таким чином, є відповідь на питання, коли можна чіпати маленьких собак. Дозволено з перших же днів (а в такому випадку – бажано). Є одна умова: мама повинна це дозволити.

Цікаво  Маленькі породи собак які не линяють

Зворушливі цуценята – чи можна чіпати цуценят після народження?

мама та цуценя

Собаки не відкидають своїх дитинчат, відчуваючи на них людський запах. Тим більше якщо це буде ваш запах, який собака добре знає й асоціює.

Однак, якщо ви йдете в гості до людини, у якої щойно народилася собачка, утримайтеся від дотиків до маленьких собак у перші дні після народження. Це просто зайвий стрес для вихованців.

Як допомогти мамі та цуценяті в перші дні після народження?

Собаки дуже хороші й турботливі охоронці. Мами-собаки зазвичай дбайливо доглядають за своїми малюками відразу після пологів, миють і масажують їх. Іноді, правда, буває, що собака не особливо цікавиться своїми малюками та не хоче піклуватися про них. У такій ситуації ви повинні взяти на себе її роль і регулярно годувати малюків. Їм потрібен контакт як з мамою, так і з вами.

У перші дні життя цуценята не мають здатності до терморегуляції, тому їх необхідно тримати в теплі. Потрібно стежити, щоб жодна собака не лежала одна, тому що вона може замерзнути.

Маленькі собачки – чи можна чіпати цуценят після народження?

цуценя

Собаки зазвичай сплять, притиснувшись до матері, але якщо вона їх відштовхує, потрібно закутати їх ковдрою.

Цуценята починають бачити й чути в віці 13-17 днів. А також стають більш свідомо чутливими до подразників. Брати їх на руки, обіймати та гладити – це перший етап приручення їх до людей.

Однак вам потрібно постійно стежити за ніжними кістками та суглобами собак, особливо в перші дні життя.

Дивіться також: Як правильно мити собаку?

Прокрутка до верху