Головна » Чи можна собакам помідори?
Чи можна собакам помідори?

Чи можна собакам помідори?

Чи можна собакам помідори? Так і ні. При правильному приготуванні вони безпечні для нього, але не варто давати вихованцеві незрілі помідори «прямо з куща». Також потрібно звернути увагу на колір овоча і не давати його собаці занадто часто. Нехай помідори будуть час від часу ласощами для вашого вихованця.

Не впевнені, чи можна давати собаці скибочку помідора? Ваші занепокоєння можуть бути справедливими. Виявляється, не в кожному випадку це буде для нього безпечно. Однак, якщо ваше цуценя явно сподівається, що щось впаде з вашого прилавка, поки ви готуєте їжу, у нас є для вас хороша порада.

Чи можна собакам їсти помідори?

Собака може їсти невелику кількість помідорів, але не у всіх видах. Йому підійдуть сирі помідори, але їх потрібно попередньо дуже ретельно промити під проточною або фільтрованої водою. Завдяки цьому ви видалите з поверхні помідорів усі токсини, які є в препаратах для обприскування та добривах.

Ви також можете додатково очистити помідори від шкірки й дати собаці дуже невелику кількість. Однак не робіть це щодня. Якщо ви вирощуєте помідори в горщику на балконі або в саду, стежте, щоб до них не дісталася собака – занадто багато з’їдених помідорів може бути небезпечним для них. Навіть у людей передозування помідорами може бути небезпечним для здоров’я, тому не варто піддавати свого вихованця неприємним недугам.

Також дуже важливо вибрати стиглі помідори яскраво-червоного кольору. Зелені або яскраво-червоні можуть серйозно нашкодити собаці, викликавши не тільки захворювання шлунка, але і серйозні розлади, які вимагають візиту до ветеринара.

собака з салатом

Чи отруйні помідори для собак?

Стиглі м’які інтенсивно червоні помідори в невеликих кількостях не зашкодять вашому улюбленцю. Тож ви можете сміливо давати їх вихованцеві з руки або додавати трохи в їжу під час одного з приймання їжі.

Цікаво  Афганська вівчарка - порода з вишуканим стилем

Однак незрілі, зелені або яскраво-червоні помідори містять велику кількість інгредієнтів, токсичних для вашого вихованця, таких як томати або соланін. Навіть у невеликих кількостях вони можуть викликати симптоми отруєння, такі як блювота або діарея, тремтіння і навіть судоми. Крім того, собака тоді буде сонливою, апатичною і відмовлятиметься від будь-якої поданої їжі.

Коли собака відмовляється від їжі та рве, обов’язково спостерігайте за її подальшою поведінкою. Якщо симптоми зникають або зменшуються через кількадесят годин, ймовірно, бути легке отруєння. Однак, якщо виникають судоми або інші тривожні симптоми, або блювота не вщухає, обов’язково відведіть свого вихованця до ветеринара.

Томати також шкідливий для людини в більших кількостях. Вживання незрілих помідорів може викликати біль у шлунку або діарею.

собака з помідорами

Читайте також: Чи можна собаці квасолю?

Прокрутка до верху