Головна » Як схуднути собаці? – поради
Як схуднути собаці

Як схуднути собаці? – поради

Як схуднути собаці? – поради. Якщо ви помітили або почули від свого ветеринара, що ваш вихованець має зайву вагу, варто негайно вжити відповідних заходів. Зайва вага у собаки може дуже негативно позначитися на її здоров’ї. Надмірна вага поступово руйнує ваші суглоби, а також може призвести до розвитку діабету та раку.

Зайва вага у собаки призводить до багатьох серйозних порушень у функціонуванні всього організму і може значно скоротити її життя. Тому, якщо ваш вихованець має зайву вагу, не називайте його «солодким цукеркою», а подбайте про його здоров’я і допоможіть йому повернутися до правильної ваги.

Наслідки ожиріння

фото

Ожиріння або надмірна вага у собаки може бути дуже небезпечним і призвести до багатьох проблем зі здоров’ям. По-перше, як і у людей, надмірна вага істотно впливає на роботу суглобів, що може спричинити дегенеративні зміни та дисплазію у вашого вихованця, особливо в тазостегнових суглобах. Собака починає відчувати все більше проблем зі стрибками та бігом, а з часом і з пересуванням.

Крім того, в організмі собаки із зайвою вагою розвивається багато запальних захворювань, які можуть навіть призвести до раку. Неправильне харчування і надмірна калорійність часто призводять до цукрового діабету і постійно підвищеного рівня холестерину. Здорова собака повинна мати не більше 25-30% жиру.

Надмірна жирність внутрішніх органів, як і у людини, призводить до ослаблення функцій серця і дихальної системи. Значно гірше працює і травна система, а печінка і нирки сильно навантажені надмірною роботою. Тому слід постійно стежити за вагою собаки вдома або у ветеринара і реагувати.

Цікаво  Як захистити собаку від кліщів?

Як схуднути собаці в домашніх умовах?

Як схуднути собаці

Якщо ваша собака має зайву вагу, в першу чергу зверніть увагу на її щоденний раціон. Важлива не тільки кількість, але і якість їжі. Якщо ви годуєте собаку сухим кормом, в першу чергу зверніть увагу на його склад. Якщо в ньому багато наповнювачів, таких як зерно або м’ясо механічної сепарації, а також підсилювачів смаку, варто подумати про зміну виробника – звичайно, поступово.

Раптова зміна їжі може викликати у вашої собаки блювоту, тому поступово знайомте її з новою їжею. Якщо ваш вихованець сидить на дієті, проконсультуйтеся з ветеринаром, який допоможе вам змінити пропорції в раціоні та скласти новий план годування зі зниженим споживанням калорій.

У випадку з вологим кормом також звертайте увагу на склад і вибирайте такий, у якому невеликий відсоток субпродуктів і не менше 70% якісного м’яса. Крім того, дотримуйтеся правильної кількості. Собака часто просить їжі, що не обов’язково означає, що вона голодна. Навпаки – вони часто їдять просто заради їжі, що потім закінчується зайвою вагою.

Відрегулюйте подачу їжі відповідно до цільової ваги та віку вашого вихованця та дотримуйтеся регулярного часу прийому їжі. Собака повинна їсти рівними порціями вологий корм приблизно 3-5 разів на день. Якщо ви тим часом даєте йому ласощі, також включіть їх у його добову норму калорій.

На початку зменшуйте кількість їжі поступово – якщо ваш вихованець їв набагато більше, ніж потрібно, не варто його відразу шокувати. Тиждень за тижнем зменшуйте кількість їжі, поки не досягнете цільової кількості. Таким чином ваша собака здорово та безпечно худне. Також можна підібрати спеціальне дієтичне харчування і практично повністю відмовитися від сухого корму на користь вологого, який має меншу калорійність за рахунок вмісту води.

Цікаво  Британські породи собак

Фізичні навантаження

фото

Для схуднення собаки дуже важлива фізична активність. Домашні собаки, які не мають городу і ходять лише на прогулянки, часто справжні ледарі. Варто переконатися, що вони щодня отримують потрібну кількість фізичних вправ. Якщо ви виходите на вулицю зі своїм вихованцем, пам’ятайте, що не варто зосереджуватися лише на його фізіологічних потребах. Виводьте його на більш тривалу прогулянку, дайте йому трохи побігати на спеціальних пробіжках або побігайте з ним.

Така прогулянка може тривати до години і варто організовувати її для свого улюбленця хоча б раз на день. Якщо у вас є можливість випустити улюбленця в сад або на терасу, скористайтеся нею. Навіть взимку ваша собака буде весело проводити час на свіжому повітрі. Тільки не забудьте належним чином закріпити весь простір – це не дасть вашому вихованцеві втекти або підкрастися до сусіда.

Удома обов’язково активуйте собаку іграшками, особливо тими, які можна дістати. Це має значення не тільки для здоров’я, але й для поведінки. Собаки, з якими ви проводите принаймні 20-30 хвилин на день у такий спосіб, менше схильні до емоційних проблем. Ви можете цього не знати, але домашні тварини також можуть впасти в депресію, якщо почуваються покинутими людьми. Тому щоденні ігри надзвичайно важливі.

Як схуднути собаці після кастрації та стерилізації?

Як схуднути собаці

Після кастрації та стерилізації собаки часто різко набирають вагу. Це нормальне явище, але це не означає, що ви повинні з цим погоджуватися. Після кастрації або стерилізації собаки відчувають численні раптові гормональні зміни, які можуть призвести до підвищеного апетиту та небажання грати чи довго гуляти. Ось чому часто буває, що ваш вихованець набирає вагу.

Цікаво  Ісландська вівчарка - характер, фото, опис та харчування

Щоб цього не сталося, годуйте його якісною їжею з високим вмістом води та підтримуйте його активність протягом дня. Також можна використовувати спеціальний корм для тварин після такого виду операції (зазвичай сухий корм), який в першу чергу піклується про нирки та печінку.

Також варто давати собаці свіжі овочі (особливо зелені), нежирне сире м’ясо птиці і вітамінні добавки (за погодженням з лікарем).

Дивись також: Маленькі породи собак для дітей

Прокрутка до верху