Головна » Як зрозуміти що кішка захворіла?
Як зрозуміти що кішка захворіла

Як зрозуміти що кішка захворіла?

Як зрозуміти що кішка захворіла? Тривожні симптоми захворювань у кішок можуть стосуватися як загального вигляду або поведінки тварини, так і певної частини тіла – вух, очей або носа. Однак деякі захворювання можуть розвиватися непомітно. Подивіться, що можуть означати такі симптоми, як твердий живіт або важке дихання у вашого вихованця.

Симптоми захворювання у кішок можуть бути ледь помітними, тому господар повинен бути уважним спостерігачем, щоб якомога раніше їх помітити. Щоб розпізнати можливу проблему зі здоров’ям, ви повинні знати, що є нормальним для вашої кішки.

Симптоми деяких захворювань настільки явні, що їх неможливо пропустити, але деякі хвороби розвиваються непомітно, особливо якщо кішка не дуже активна протягом дня. Що означають тривожні симптоми у кішки?

Не всі тривожні симптоми у вашої кішки можуть вказувати на серйозні проблеми. Часто вони тимчасові й пов’язані, наприклад, з тим, що вихованець з’їв щось заборонене, або з наявністю алергії на певний інгредієнт корму.

Однак якщо ви помітили у кішки тривожні симптоми, які не проходять через один-два дні, посилюються або до них приєднуються інші симптоми, не відкладайте візит до ветеринара. Відкладення звернення до ветеринара на потім часто призводить до загострення симптомів і значного погіршення стану тварини.

Якщо ви не впевнені, чи варто напружувати вашого вихованця щодо візиту до ветеринара, ви можете скористатися телефонною консультацією, перш ніж вирішите відвідати.

Зміст

Цікаво  Довгошерсті породи котів які заворожують своєю красою

Загальний вигляд кішки: що має насторожити?

кіт

Зверніть увагу на те, як ваш кіт рухається, його активність і шерсть. Якщо ваш кіт останнім часом став менш активним, схуд, став апатичним і млявим, кульгає або у нього погіршився стан шерсті, зверніться до ветеринара.

Середня вага кішок становить 3-5 кг, але цей результат багато в чому залежить від породи та статі кішки. Вас повинно хвилювати раптове схуднення на пів кілограма, помітні ребра, надмірна худорлявість, роздутий живіт або, навпаки, раптовий набір ваги вихованця і, ожиріння.

Ніс і рот

Як зрозуміти що кішка захворіла

Вони повинны бути чистими, без виділень і вологи. Тривожними симптомами є сухість у носі, виділення або кровотеча. Сухість у носі не повинна викликати занепокоєння. Протягом дня часто змінюється сухість і вологість.

Ясна вашої кішки повинні бути рівномірно рожевими, без виразок, а зуби повинні бути білими й рівними. Слід звернути вашу увагу на будь-який карієс, зубний камінь, запалені, бліді або сині ясна, оголені шийки зубів, а також будь-які рани, виразки, шишки та збільшені мигдалини.

Найкраще хоча б раз на рік відвідувати ветеринара, щоб перевірити стан зубів і ротової порожнини вихованця.

Як зрозуміти що кішка захворіла? – гнійні очі, почервоніння, світлобоязнь

кішка

Блискучі, чисті, без гнійних виділень і частинок, прозорі білки, без гіперемії (у здорових котів вона зустрічається мінімально), зіниці повинні звужуватися під впливом світла.

Тривожні симптоми: тьмяні, мутні виділення, що прилипають до очей, жовті або сильно налиті кров’ю білки, косоокість, гнійні очі, аномальна реакція на світло.

Чесання вуха

Як зрозуміти що кішка захворіла

Вони повинні бути гладкими, без рваних кінців і ран, чистими та сухими. Вас повинні насторожити смердючі виділення з вух (невелика кількість вушної сірки не є приводом для занепокоєння), набряк слухового проходу, неприємний запах зі слухового проходу, біль при дотику.

Цікаво  Як охолодити кота? - поради

Часте похитування головою, нахил голови набік і постійне чухання вух можуть свідчити про наявність кліща – паразита, що живе всередині слухового проходу тварини. Характерним симптомом корости є коричневі виділення з неприємним запахом, що виходять з вух хворої кішки. Медикаментозне лікування необхідно.

Як зрозуміти що кішка захворіла? – помітні рухи живота під час дихання

руда кішка

Дихання кота має бути рівним і тихим. Насторожити повинні важке дихання, шуми, хрипи, кашель і задишка, почастішання дихання, видимі рухи живота під час дихання. Буває, що кіт важче дихає уві сні, коли йому щось сниться. Тоді він може одночасно рухати лапами, головою або злегка погойдувати. Такі симптоми не повинні викликати занепокоєння власників.

Кішка важко дихає животом? Пройдіть тест

Як зрозуміти що кішка захворіла

Виконайте цей простий тест: покладіть руки на живіт кота нижче ребер і обережно натисніть на живіт. Акуратно рухайте руками до спини. Будь-які грудки й потовщення, а також твердий і сильно роздутий живіт повинні викликати у вас занепокоєння. Живіт повинен бути м’яким, і торкання до нього не повинно викликати дискомфорту.

Спостерігайте за реакцією вашої кішки на ваші дотики – чи вона здригається, коли ви натискаєте на її живіт, нявкає чи відмовляється від дотиків. Деякі горбки є нормальними для кішок, наприклад, після їди, особливо на лівій стороні ребер. Іноді опуклий і твердий живіт у кішки є результатом метеоризму – ця проблема повинна зникнути після перетравлення їжі, а якщо вона повторюється, варто подумати про візит до ветеринара і змінити корм.

Як зрозуміти що кішка захворіла? – тривожні симптоми на шкірі кота

фото

Без виразок, струпів, лишаїв або алопеції. Шерсть – блискуча, м’яка і гладка. Зверніться до свого ветеринара, якщо ви помітили погіршення стану шкіри або шерсті. Також варто перевірити, чи добре зволожена шкіра: стисніть пальцями складку шкіри між лопатками та відпустіть. Добре зволожена шкіра повинна негайно деформуватися, а зневоднена повинна відновлюватися повільно.

Цікаво  Як допомогти кішкам пережити спеку?

Читайте також: Відсутність апетиту у кошеняти – які можуть бути причини?

Прокрутка до верху